НАЗК внесло американсько-шведську ESAB до переліку міжнародних спонсорів війни

Джерело: пресслужба НАЗК

Світовий лідер у сфері виробництва зварювального обладнання та матеріалів принципово залишається у РФ, утримує там заводи та постачає свої товари через систему державних закупівель російському Газпрому. Національне агентство з питань запобігання корупції внесло американсько-шведську промислову компанію Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget до переліку міжнародних спонсорів війни.

У червні 2022 року компанія офіційно оголосила про продовження роботи у РФ.

Одне з популярних питань до нашої команди і мене, зокрема – чи плануємо залишатися на російському ринку. Відповідь однозначна: продовжуємо працювати, – заявив Алексей Нужний, генеральний директор ТОВ “ЭСАБ Россия и СНГ”. Зі свого боку, директор напряму “Сварочные материалы “ЭСАБ” Алексей Беликов зазначив про нові можливості та необхідність наростити виробництво, а також розширити локальний асортимент продукції, що випускається в РФ.

У НАЗК наголосили, що такі заяви топових представників ESAB демонструють не лише чітке бажання продовжувати вести бізнес з агресором, але і ймовірну ідеологічну підтримку його дій щодо України.

У 2023 році компанія також продовжувала представляти та анонсовувати нове високотехнологічне зварювальне обладнання власного виробництва в РФ.

ESAB продовжує активно підтримувати технологічні спроможності, економіку РФ і спонсорувати війну проти України. Спроб засудити війну РФ проти України від керівництва компанії не було.

Довідка. Компанія працює в РФ більш як 20 років та створила там вже понад 6 тис. робочих місць. ESAB має понад 150 дистриб’юторів, представлених у всіх федеральних округах РФ, а також має на її території 2 заводи та технологічний центр, який здійснює відпрацювання технологій, навчання та демонстрацію обладнання.

В межах російської програми імпортозаміщення, на цих заводах компанії виробляють російські та фірмові зварювальні матеріали ESAB, а також електроди, дроти та флюси. Так компанія допомагає державі-терористу справлятися з наслідками накладених на неї санкцій, а також, забезпечує технологічні спроможності РФ.

ESAB здійснює свою діяльність у РФ через ТОВ “Эсаб”. Свій фінансовий звіт по роботі в РФ за 2022 рік компанія так і не опублікувала. Натомість з 24 лютого 2022 року по жовтень 2023 року компанія імпортувала до РФ товарів на понад 60 млн дол. США. Серед них: матеріали, обладнання, запчастини та інструменти для зварювання з Німеччини, КНР, Угорщини, Південної Кореї, В’єтнаму, Швеції, Австрії, Індії, Туреччини.

На внутрішньому ринку РФ у 2023 році продукція під брендом ESAB продовжує постачатися через систему державних закупівель. Споживачами продукції ESAB є підприємства паливно-енергетичного комплексу РФ: ТОВ “Газпром Метанол”, ТОВ “Газпром Трансгаз Грозный” тощо.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.