НАЗК внесло до списку кандидатів на санкції 6 російських виробників «алмазного» обладнання

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку кандидатів на санкції шість російських компаній, які виготовляють та постачають обладнання для видобутку та оброблення алмазів.

Відтак, серед компаній-кандидатів на санкції:

АО “ИЦ “Буревестник” один із найбільших у світі виробників рентгенолюмінесцентних сепараторів для алмазовидобувної промисловості. Розробляє та виготовляє спеціалізоване обладнання для АК “Алроса”. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала товарів на загальну суму понад 500 тисяч доларів. Також продукція підприємства експлуатується на алмазовидобувних підприємствах Росії, Анголи, ПАР, Лесото, Зімбабве.

АО “Светлана-рентген” – спеціалізується на розробці та виробництві рентгенівських трубок, які застосовуються в алмазовидобувній індустрії. Продукцію підприємства на загальну суму понад 60 тис. дол. США на початку 2022 року АО “ИЦ “Буревестник” експортувало в ПАР в інтересах афілійованої компанії BVSA (PTY) LTD. За перше півріччя 2023 року компанія експортувала з РФ товарів на загальну суму понад 4,3 млн. США. Також за відповідний період компанія імпортувала товарів на понад 80 тисяч доларів.

АО “Завод бурового оборудования” – розробило в інтересах АК “Алроса” унікальну вибухозахищену підземну бурову установку ZBO U7ex, яка призначена для буріння дренажних, розвідувальних та технічних свердловин. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала у РФ товарів на понад 850 тис. дол. США.

ОАО “Виогем” один з найбільших комплексних профільних інститутів гірничої галузі в СНД. Підприємство розробило універсальну бурову установку УБД-8, призначену для підземного та наземного буріння різних видів свердловин,  яка використовується на гірничодобувних підприємствах, зокрема, “Алроса”.

ПО “Кристалл” – спеціалізується на огранюванні алмазів. Компанія є одним з найбільших виробників діамантів в Росії. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала товарів, зокрема обладнання для обробки алмазів та комплектуючих до нього, на загальну суму понад 600 тис. дол. США.

ООО “Конструкторское бюро электрометрии” – займається розробкою та виробництвом геофізичної апаратури. На початку 2022 року постачала вимірювачі питомого електричного опору ґрунту для компанії Alrosa (Zimbabwe) Limited.

Саме компанії, які виготовляють нове обладнання для видобутку, обробки та сортування алмазів, дозволяють значно покращити ці процеси, їхню ефективність і продуктивність, а також зменшити витрати.

Через те, що ці компанії не перебувають під санкціями України та країн санкційної коаліції, вони досі вільно імпортують обладнання та інші необхідні компоненти з інших держав, таких як Китай, США, Ізраїль, Бельгія, Індія тощо.

“Застосування санкцій Україною має бути першим кроком до санкціонування цих компаній партнерами та припинення торгівлі.  НАЗК вже надіслало до Служби безпеки України пропозиції щодо застосування санкцій проти нового переліку “алмазних” компаній РФ”, – зазначили у НАЗК.

Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.

Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів. 

Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.