НАЗК внесло до списку кандидатів на санкції 6 російських виробників «алмазного» обладнання
Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку кандидатів на санкції шість російських компаній, які виготовляють та постачають обладнання для видобутку та оброблення алмазів.
Відтак, серед компаній-кандидатів на санкції:
АО “ИЦ “Буревестник” – один із найбільших у світі виробників рентгенолюмінесцентних сепараторів для алмазовидобувної промисловості. Розробляє та виготовляє спеціалізоване обладнання для АК “Алроса”. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала товарів на загальну суму понад 500 тисяч доларів. Також продукція підприємства експлуатується на алмазовидобувних підприємствах Росії, Анголи, ПАР, Лесото, Зімбабве.
АО “Светлана-рентген” – спеціалізується на розробці та виробництві рентгенівських трубок, які застосовуються в алмазовидобувній індустрії. Продукцію підприємства на загальну суму понад 60 тис. дол. США на початку 2022 року АО “ИЦ “Буревестник” експортувало в ПАР в інтересах афілійованої компанії BVSA (PTY) LTD. За перше півріччя 2023 року компанія експортувала з РФ товарів на загальну суму понад 4,3 млн. США. Також за відповідний період компанія імпортувала товарів на понад 80 тисяч доларів.
АО “Завод бурового оборудования” – розробило в інтересах АК “Алроса” унікальну вибухозахищену підземну бурову установку ZBO U7ex, яка призначена для буріння дренажних, розвідувальних та технічних свердловин. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала у РФ товарів на понад 850 тис. дол. США.
ОАО “Виогем” – один з найбільших комплексних профільних інститутів гірничої галузі в СНД. Підприємство розробило універсальну бурову установку УБД-8, призначену для підземного та наземного буріння різних видів свердловин, яка використовується на гірничодобувних підприємствах, зокрема, “Алроса”.
ПО “Кристалл” – спеціалізується на огранюванні алмазів. Компанія є одним з найбільших виробників діамантів в Росії. За перше півріччя 2023 року компанія імпортувала товарів, зокрема обладнання для обробки алмазів та комплектуючих до нього, на загальну суму понад 600 тис. дол. США.
ООО “Конструкторское бюро электрометрии” – займається розробкою та виробництвом геофізичної апаратури. На початку 2022 року постачала вимірювачі питомого електричного опору ґрунту для компанії Alrosa (Zimbabwe) Limited.
Саме компанії, які виготовляють нове обладнання для видобутку, обробки та сортування алмазів, дозволяють значно покращити ці процеси, їхню ефективність і продуктивність, а також зменшити витрати.
Через те, що ці компанії не перебувають під санкціями України та країн санкційної коаліції, вони досі вільно імпортують обладнання та інші необхідні компоненти з інших держав, таких як Китай, США, Ізраїль, Бельгія, Індія тощо.
“Застосування санкцій Україною має бути першим кроком до санкціонування цих компаній партнерами та припинення торгівлі. НАЗК вже надіслало до Служби безпеки України пропозиції щодо застосування санкцій проти нового переліку “алмазних” компаній РФ”, – зазначили у НАЗК.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням, обробкою і продажем алмазів, до списку кандидатів на санкції.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 14 російських імпортерів верстатів німецького виробника Spinner до списку кандидатів на міжнародні та українські санкції.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло дві провідні
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.
25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.
55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.
Шість зрадників отримали 15 років тюремного ув’язнення за участь у війні на боці Росії.