Не використовуйте цукрозамінники для схуднення – порада ВООЗ

Джерело: CNN

Згідно з новими рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, не варто вживати замінники цукру, якщо ви намагаєтеся схуднути. Огляд доказів свідчить про те, що використання нецукрових підсолоджувачів “не дає довгострокової користі у зменшенні жиру в організмі у дорослих або дітей”.

Заміна вільних цукрів нецукровими підсолоджувачами не допомагає людям контролювати свою вагу в довгостроковій перспективі, – заявив Франческо Бранка, директорка департаменту ВООЗ з питань харчування та безпеки харчових продуктів. – Ми спостерігали помірне зниження маси тіла в короткостроковій перспективі, але воно не буде стійким.

В огляді також зазначено, що можуть бути “потенційні небажані ефекти” від тривалого використання замінників цукру, такі як помірне підвищення ризику діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань.

Підсолоджувачі, що не містять цукру, широко використовуються як інгредієнти в розфасованих харчових продуктах і напоях, а також іноді додаються в їжу та напої безпосередньо споживачами. У 2015 році ВООЗ випустила рекомендації щодо споживання цукру, в яких дорослим і дітям рекомендували зменшити щоденне вживання вільного цукру до менш як 10% від загального споживання енергії. Після цієї рекомендації інтерес до альтернатив цукру посилився, мовиться в огляді.

Однак це не слід тлумачити як ознаку того, що споживання цукру не має відношення до контролю ваги, – заявив дослідник з питань харчування Ян Джонсон, почесний співробітник Quadram Institute Bioscience.

Замість цього слід скоротити вживання підсолоджених напоїв і спробувати використовувати “сирі або злегка оброблені фрукти як джерело солодощів”.

Наполегливе прагнення ВООЗ зосередитися лише на запобіганні нездоровому набору ваги та неінфекційних захворювань щонайменше помилкове, – зазначила Кейт Айоб, наукова радниця Ради з контролю калорій, міжнародної асоціації, що представляє індустрію низькокалорійних харчових продуктів та напоїв.

Своєю чергою, Роберт Ранкін, президент Ради з контролю за калоріями, наголосив, що “низькокалорійні та безкалорійні підсолоджувачі є важливим інструментом, який може допомогти споживачам контролювати вагу тіла та зменшити ризик неінфекційних захворювань”.

Всього в огляд включено 283 дослідження: як рандомізовані контрольовані дослідження, які вважаються золотим стандартом дослідження, так і обсерваційні дослідження. Спостережні дослідження можуть показати лише зв’язок, а не пряму причину та наслідок.

ВООЗ заявила, що рекомендація є “умовною”, оскільки виявлений зв’язок між підсолоджувачами та наслідками захворювань може бути спотворений складними моделями вживання підсолоджувачів та характеристиками учасників дослідження.

Міжнародна асоціація підсолоджувачів, галузева асоціація, заявила, що “не визнавати переваг низькокалорійних/безкалорійних підсолоджувачів для здоров’я – це ведмежа послуга, і розчарована тим, що висновки ВООЗ здебільшого ґрунтуються на низькій достовірності даних спостережних досліджень”.

Проте, навіть якщо ви справді “цукрозалежний”, хороша новина полягає в тому, що можна приборкати свій апетит, зазначила дієтологиня Ліза Дрейер у статті для CNN. Вона передбачає наступні кроки:

  • Тренуйте смакові рецептори. Якщо ви поступово скорочуєте споживання цукру – включно зі штучними підсолоджувачами – і включаєте у свій раціон більше продуктів, багатих білком і клітковиною, це може допомогти вам менше прагнути цукру.
  • Вибирайте продукти без додавання цукру та уникайте всіх підсолоджених напоїв.
  • Пийте каву та чай без або з меншою кількістю цукру.
  • Насолоджуйтеся фруктами на десерт. Спробуйте запечені з корицею яблука, ягоди або смажені персики замість печива, тортів, морозива, тістечок та інших солодощів.
  • Слідкуйте за невидимими цукрами. Доданий цукор часто присутній у продуктах, які ви не можете вважати “солодкими”, наприклад у соусах, хлібі, приправах і заправках для салатів.
  • Перевірте етикетки з інформацією про поживну цінність.

Додані цукри можуть мати інші назви, такі як агава, коричневий цукор, кукурудзяний підсолоджувач, кукурудзяний сироп, декстроза, випарений тростинний сік, фруктоза, концентрат фруктового соку, фруктовий нектар, глюкоза, кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, мед, інвертний цукор, лактоза, солодовий сироп, мальтоза, патока, кленовий сироп, цукор-сирець, сахароза, трегалоза та цукор-турбінадо, – зазначила Драєр.

Чим вище розташовані ці назви в списку інгредієнтів, тим більша кількість доданого цукру в продукті, пояснила вона.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.