Нідерланди продовжать надавати допомогу енергетичному сектору України

Джерело: Міністерство енергетики України 

За результатами зустрічі заступника міністра енергетики України Ярослава Демченкова з делегацією Королівства Нідерландів на чолі з міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва у галузі розвитку країни Джеффрі ван Льовеном стало відомо, що Нідерланди й надалі будуть підтримувати енергетичний сектор України, а також зацікавлені у поглибленні співпраці у сталій енергетиці та децентралізації генерації.

Зустріч відбулася на одному з енергетичних об’єктів, який було пошкоджено під час російських атак.

Джеффрі ван Льовен висловив захоплення роботою і стійкістю українських енергетиків та привітав Україну з рішенням Європейської Ради розпочати переговори про вступ України до ЄС, наголосивши на перспективах повної інтеграції українського і європейських енергетичних ринків.

“Україна має високий потенціал розвитку енергетичної галузі. Ми не чекаємо завершення війни і вже працюємо над проєктами, які дозволять посилити стійкість і гнучкість нашої енергосистеми. Враховуючи успішну політику з відмови Нідерландів від викопного палива та значне збільшення потужностей ВДЕ, ми пропонуємо долучатися до проєктів в Україні –  у сонячній, вітровій генерації”, – сказав Ярослав Демченков.

Від імені міністра енергетики Германа Галущенка заступник міністра подякував Нідерландам за допомогу українському енергетичному сектору, зокрема, у відновленні та ремонті енергетичної інфраструктури.

Нідерланди виділили близько 650 мільйонів євро на підтримку нагальних потреб України (з них понад 120 мільйонів – на енергетику) та спрямували 84 партії гуманітарної допомоги загальним обсягом понад 1 000 одиниць енергетичного обладнання.

Також заступник міністра ознайомив гостя зі станом видобутку природного газу в Україні та окреслив перспективи залучення нідерландських трейдерів до зберігання природного газу в українських підземних газових сховищах.

Окрім цього, він звернувся до нідерландської сторони з пропозицією долучити Україну до навчальної програми перекваліфікації працівників нафтогазової та вугільної галузі для роботи у сфері ВДЕ.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.