Нідерланди скерують 122 млн євро на військову допомогу Україні

Джерело: пресслужба уряду Нідерландів

Нідерланди виділять 87 мільйонів євро на закупівлю артилерійських снарядів для України. Тоді як 25 мільйонів євро скерують до Міжнародного фонду для України на придбання обладнання. Уряд також інвестує 10 мільйонів євро в покращення кіберзахисту України, повідомила міністерка оборони Кайса Оллонгрен.

Зазначається, що пожертвування є результатом консультацій Контактної групи з питань оборони України (UDCG), до складу якої входять 50 країн-партнерів, котрі допомагають купувати озброєння для захисту від РФ.

Раніше Нідерланди внесли 100 мільйонів євро в IFU, ініціативу Сполученого Королівства. За кошти фонду закуплено ЗРК, боєприпаси та запчастини. Обладнання закуповується безпосередньо у виробника, що дозволяє швидше передавати його в Україну і бюджет використовується оптимально.

Також Нідерланди виділили 130 мільйонів євро на артилерійські снаряди для очолюваного Німеччиною фонду для закупівлі 155-мм снарядів, які дуже потрібні Україні.

Дуже важливо підтримувати Україну не лише в короткостроковій, але й у довгостроковій перспективі, – наголосила Оллонгрен. – Зараз важливо показати, що ми допомагаємо Україні. Вони борються за свою країну та за цінності, які ми поділяємо: самовизначення, свобода, рівність, права людини.

Зауважимо, на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди. Новий учасник коаліції одразу зробив внесок у розмірі 10 мільйонів євро.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.