Нідерланди скерують 122 млн євро на військову допомогу Україні

Джерело: пресслужба уряду Нідерландів

Нідерланди виділять 87 мільйонів євро на закупівлю артилерійських снарядів для України. Тоді як 25 мільйонів євро скерують до Міжнародного фонду для України на придбання обладнання. Уряд також інвестує 10 мільйонів євро в покращення кіберзахисту України, повідомила міністерка оборони Кайса Оллонгрен.

Зазначається, що пожертвування є результатом консультацій Контактної групи з питань оборони України (UDCG), до складу якої входять 50 країн-партнерів, котрі допомагають купувати озброєння для захисту від РФ.

Раніше Нідерланди внесли 100 мільйонів євро в IFU, ініціативу Сполученого Королівства. За кошти фонду закуплено ЗРК, боєприпаси та запчастини. Обладнання закуповується безпосередньо у виробника, що дозволяє швидше передавати його в Україну і бюджет використовується оптимально.

Також Нідерланди виділили 130 мільйонів євро на артилерійські снаряди для очолюваного Німеччиною фонду для закупівлі 155-мм снарядів, які дуже потрібні Україні.

Дуже важливо підтримувати Україну не лише в короткостроковій, але й у довгостроковій перспективі, – наголосила Оллонгрен. – Зараз важливо показати, що ми допомагаємо Україні. Вони борються за свою країну та за цінності, які ми поділяємо: самовизначення, свобода, рівність, права людини.

Зауважимо, на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди. Новий учасник коаліції одразу зробив внесок у розмірі 10 мільйонів євро.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.