«Ніхто з нас там представників Червоного Хреста не бачив», – колишні військовополонені

Джерело: Відео “Де закопане золото “Азова”?” на Youtube-каналі “Характер”

Захисники Маріуполя та колишні військовополонені Владислав “Вікіпедія” Жайворонок, Валерія “Нава” Суботіна та медична кураторка Патронатної служби “Азову” Дзвенислава “Дзвінка” Сіра розповіли про бездіяльність Червоного Хреста в рамках обміну військовополоненими.

Скрін Youtube-відео

Владислав “Вікіпедія” Жайворонок зазначив, що спілкувався з представником Червоного Хреста.

“Я ж був у Штатах, спілкувався з Патріком Гамільтоном, головним персонажем американського відділу Червоного Хреста. Сидимо ми і кажемо: “Ну ви будете щось робити? Хоть щось? Які ваші дії?”. Він сидить, розповідає як Червоний Хрест допомагав мирним жителям Афганістану, Сирії, які вони молодці”, – розповідає Владислав Жайворонок. 

Він ще раз спитав про Україну, проте у відповідь почув, що росіяни не допускають представників ЧХ до українських військовополонених.

“Ми зараз питаємо за Україну, війна йде в Європі. Класно, що ви допомагали мирному населенню інших країн, я це підтримую. Що по Україні? Що по військовополонених? А нічого. А чому ви казали, що контролюєте військовополонених, вони ж це казали до нашого обміну”, – зазначив Жайворонок. 

Він додав, що за час його перебування в російському полоні він не бачив жодного представника ЧХ й поставив питання: “Як ви могли відзвітувати перед світом, що з нами все ОК, ви ж не були там?”.

Владислав “Вікіпедія” Жайворонок також наголосив, що ЧХ перевіряє, як Україна утримує російських військовополонених, проте до українських полонених їх не допускають. 

“Полонені, які повертаються з полону, кажуть що там є порушення того, за що ви маєте топити. Вони їм відповідають: “Ну вот ми перевірили український полон для росіян, там росіяни жаліються, що матраци занадто тверді. От ми перевірили, і правда, дуже тверді матраци”. В цей час, коли українці кажуть, що там жахливі умови. Ми зараз кажемо про вирвані зуби, ми зараз кажемо про людей, які померли там, просто згнили від своїх хвороб, бо росіяни навіть не зробили запитів на ліки. А Червоний Хрест каже: “Ми не можемо це публікувати. Ми не можемо це підтвердити””.

Колишні військовополонені також розповіли, що після обміну їм роздавали чашки з чаєм, на який була зображена емблема Червоного Хреста.

“Після цього всього полону, всього цього жаху, нах@ра вибачте? Ми виходить їх рекламуємо, ми стоїмо всі на цих фотках після обміну зі склянками з Червоним Хрестом. Ніби вони чимось допомогли, крім цих сук@ стаканчиків”, – зазначила Валерія “Нава” Суботіна. 

Владислав Жайворонок закликав ЧХ розповісти правду, про те, що вони не контролюють те, як росіяни утримують українських полонених. 

“Пряма відповідь цього Гамільтона була, що “так у нас немає зброї, як ми можемо росіян змушувати”. Їм не треба зброї, щоб змушувати. Я розумію, що якщо росіяни впруться, то вони впруться, але ви, як найбільша гуманітарна організація, ну правду скажіть: “Ми не можемо потрапити до росіян, бо у нас нема зброї. Бо українці нас пускають на будь-які запити, і ми можемо перевірити будь-якого українського полоненого, а Росія ні””.

Валерія Суботіна також додала, що представники ЧХ можуть поїхати з ними в лікарню, щоб підтвердити їхній стан після полону, прое вони цього не роблять.

“То, бляха, не давайте стаканчики, а приїдьте на обмін, поїдьте з нами в лікарню. Вони не приїжджають і не говорять з нами, не дивляться на нас, вони дають стаканчики. Супер”, – сказала вона.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.