«Ніхто з нас там представників Червоного Хреста не бачив», – колишні військовополонені

Джерело: Відео “Де закопане золото “Азова”?” на Youtube-каналі “Характер”

Захисники Маріуполя та колишні військовополонені Владислав “Вікіпедія” Жайворонок, Валерія “Нава” Суботіна та медична кураторка Патронатної служби “Азову” Дзвенислава “Дзвінка” Сіра розповіли про бездіяльність Червоного Хреста в рамках обміну військовополоненими.

Скрін Youtube-відео

Владислав “Вікіпедія” Жайворонок зазначив, що спілкувався з представником Червоного Хреста.

“Я ж був у Штатах, спілкувався з Патріком Гамільтоном, головним персонажем американського відділу Червоного Хреста. Сидимо ми і кажемо: “Ну ви будете щось робити? Хоть щось? Які ваші дії?”. Він сидить, розповідає як Червоний Хрест допомагав мирним жителям Афганістану, Сирії, які вони молодці”, – розповідає Владислав Жайворонок. 

Він ще раз спитав про Україну, проте у відповідь почув, що росіяни не допускають представників ЧХ до українських військовополонених.

“Ми зараз питаємо за Україну, війна йде в Європі. Класно, що ви допомагали мирному населенню інших країн, я це підтримую. Що по Україні? Що по військовополонених? А нічого. А чому ви казали, що контролюєте військовополонених, вони ж це казали до нашого обміну”, – зазначив Жайворонок. 

Він додав, що за час його перебування в російському полоні він не бачив жодного представника ЧХ й поставив питання: “Як ви могли відзвітувати перед світом, що з нами все ОК, ви ж не були там?”.

Владислав “Вікіпедія” Жайворонок також наголосив, що ЧХ перевіряє, як Україна утримує російських військовополонених, проте до українських полонених їх не допускають. 

“Полонені, які повертаються з полону, кажуть що там є порушення того, за що ви маєте топити. Вони їм відповідають: “Ну вот ми перевірили український полон для росіян, там росіяни жаліються, що матраци занадто тверді. От ми перевірили, і правда, дуже тверді матраци”. В цей час, коли українці кажуть, що там жахливі умови. Ми зараз кажемо про вирвані зуби, ми зараз кажемо про людей, які померли там, просто згнили від своїх хвороб, бо росіяни навіть не зробили запитів на ліки. А Червоний Хрест каже: “Ми не можемо це публікувати. Ми не можемо це підтвердити””.

Колишні військовополонені також розповіли, що після обміну їм роздавали чашки з чаєм, на який була зображена емблема Червоного Хреста.

“Після цього всього полону, всього цього жаху, нах@ра вибачте? Ми виходить їх рекламуємо, ми стоїмо всі на цих фотках після обміну зі склянками з Червоним Хрестом. Ніби вони чимось допомогли, крім цих сук@ стаканчиків”, – зазначила Валерія “Нава” Суботіна. 

Владислав Жайворонок закликав ЧХ розповісти правду, про те, що вони не контролюють те, як росіяни утримують українських полонених. 

“Пряма відповідь цього Гамільтона була, що “так у нас немає зброї, як ми можемо росіян змушувати”. Їм не треба зброї, щоб змушувати. Я розумію, що якщо росіяни впруться, то вони впруться, але ви, як найбільша гуманітарна організація, ну правду скажіть: “Ми не можемо потрапити до росіян, бо у нас нема зброї. Бо українці нас пускають на будь-які запити, і ми можемо перевірити будь-якого українського полоненого, а Росія ні””.

Валерія Суботіна також додала, що представники ЧХ можуть поїхати з ними в лікарню, щоб підтвердити їхній стан після полону, прое вони цього не роблять.

“То, бляха, не давайте стаканчики, а приїдьте на обмін, поїдьте з нами в лікарню. Вони не приїжджають і не говорять з нами, не дивляться на нас, вони дають стаканчики. Супер”, – сказала вона.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.