Німеччина анонсувала пакет військової допомоги Україні на €500 млн

Джерело: tagesschau

19 березня під час зустрічі Контактної групи з військової допомоги Києву у форматі “Рамштайн” глава Міноборони Борис Пісторіус пообіцяв нову військову допомогу Україні на 500 мільйонів євро.

Це німецький пакет, – зазначив Пісторіус представникам ЗМІ.

Крім того, Німеччина підтримуватиме захист України від російсько-агресорської війни в короткостроковій перспективі подальшими постачаннями боєприпасів. Заплановано 10 тис. артилерійських снарядів зі складів Бундесверу. Новий пакет допомоги також міститиме 100 одиниць бронетехніки для піхоти та 100 одиниць транспортної техніки.

Пісторіус не оминув питання можливого відправлення німецьких військовослужбовців в Україну. Як акцентував глава Міноборони ФРН, йому нема чого додати до позиції канцлера Олафа Шольца, який раніше заявив, що такий крок поки що виключено.

Зустрічі Контактної групи з військової допомоги Україні відбуваються на авіабазі ВПС США Рамштайн у німецькій федеральній землі Рейнланд-Пфальц із квітня 2022 року. За оцінкою німецького Інституту світової економіки (IfW) у Кілі, Сполучені Штати до середини січня виділили на військову, гуманітарну та іншу допомогу Україні 67,7 мільярда євро, Німеччина – 22,05 млрд, Велика Британія – 15,66 млрд. Для держав Євросоюзу цей показник становить 144,1 млрд євро.

19 березня, на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах розпочалася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Українську делегацію очолює міністр оборони України Рустем Умєров.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
  • 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ.
  • На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
  • Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.