Німеччина анонсувала пакет військової допомоги Україні на €500 млн

Джерело: tagesschau

19 березня під час зустрічі Контактної групи з військової допомоги Києву у форматі “Рамштайн” глава Міноборони Борис Пісторіус пообіцяв нову військову допомогу Україні на 500 мільйонів євро.

Це німецький пакет, – зазначив Пісторіус представникам ЗМІ.

Крім того, Німеччина підтримуватиме захист України від російсько-агресорської війни в короткостроковій перспективі подальшими постачаннями боєприпасів. Заплановано 10 тис. артилерійських снарядів зі складів Бундесверу. Новий пакет допомоги також міститиме 100 одиниць бронетехніки для піхоти та 100 одиниць транспортної техніки.

Пісторіус не оминув питання можливого відправлення німецьких військовослужбовців в Україну. Як акцентував глава Міноборони ФРН, йому нема чого додати до позиції канцлера Олафа Шольца, який раніше заявив, що такий крок поки що виключено.

Зустрічі Контактної групи з військової допомоги Україні відбуваються на авіабазі ВПС США Рамштайн у німецькій федеральній землі Рейнланд-Пфальц із квітня 2022 року. За оцінкою німецького Інституту світової економіки (IfW) у Кілі, Сполучені Штати до середини січня виділили на військову, гуманітарну та іншу допомогу Україні 67,7 мільярда євро, Німеччина – 22,05 млрд, Велика Британія – 15,66 млрд. Для держав Євросоюзу цей показник становить 144,1 млрд євро.

19 березня, на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах розпочалася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Українську делегацію очолює міністр оборони України Рустем Умєров.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
  • 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ.
  • На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
  • Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.