Німеччина, Франція та Італія досягли згоди щодо майбутнього регулювання ШІ – Reuters

Джерело: Reuters

Згідно зі спільним документом, з яким ознайомилося агентство, Франція, Німеччина та Італія досягли згоди щодо того, як має регулюватися штучний інтелект, що, як очікується, прискорить переговори на європейському рівні.

Уряди країн підтримують зобов’язання, що будуть обов’язковими для малих і великих постачальників штучного інтелекту в Європейському Союзі, які підпишуть їх.

Європейська комісія, Європейський парламент і Рада ЄС обговорюють, як позиціюватиме себе блок.

У червні Європейський парламент представив “Закон про штучний інтелект”, розроблений для обмеження ризиків застосування ШІ та уникнення дискримінаційних наслідків, одночасно використовуючи інноваційну силу ШІ.

Під час обговорень Європейський парламент запропонував, щоб кодекс поведінки спочатку був обов’язковим лише для основних постачальників, які переважно зі США.

Уряди трьох країн ЄС заявили, що ця очевидна конкурентна перевага для невеликих європейських постачальників може мати недолік у зменшенні довіри до них і, як наслідок, у меншій кількості клієнтів.

Правила поведінки та прозорості повинні бути обов’язковими для всіх, – пояснили вони.

Передбачається, що спочатку ніяких санкцій не вводитимуть. Проте, якщо порушення кодексу поведінки будуть виявлені через певний період часу, можуть запровадити систему санкцій. У майбутньому європейський орган контролюватиме дотримання стандартів, зазначають у виданні.

Міністерство економіки Німеччини, яке відповідає за цю тему разом з Міністерством цифрових технологій, заявило, що закони та державний контроль повинні регулювати не сам ШІ, а радше його застосування.

Зауважимо, раніше вперше 28 країн, скликаних Великою Британією, включаючи Україну, США та ЄС, підписали декларацію щодо можливостей, ризиків і необхідності міжнародних дій щодо прикордонного штучного інтелекту (ШІ).

Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.

Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.