Німеччина, Франція та Італія досягли згоди щодо майбутнього регулювання ШІ – Reuters

Джерело: Reuters

Згідно зі спільним документом, з яким ознайомилося агентство, Франція, Німеччина та Італія досягли згоди щодо того, як має регулюватися штучний інтелект, що, як очікується, прискорить переговори на європейському рівні.

Уряди країн підтримують зобов’язання, що будуть обов’язковими для малих і великих постачальників штучного інтелекту в Європейському Союзі, які підпишуть їх.

Європейська комісія, Європейський парламент і Рада ЄС обговорюють, як позиціюватиме себе блок.

У червні Європейський парламент представив “Закон про штучний інтелект”, розроблений для обмеження ризиків застосування ШІ та уникнення дискримінаційних наслідків, одночасно використовуючи інноваційну силу ШІ.

Під час обговорень Європейський парламент запропонував, щоб кодекс поведінки спочатку був обов’язковим лише для основних постачальників, які переважно зі США.

Уряди трьох країн ЄС заявили, що ця очевидна конкурентна перевага для невеликих європейських постачальників може мати недолік у зменшенні довіри до них і, як наслідок, у меншій кількості клієнтів.

Правила поведінки та прозорості повинні бути обов’язковими для всіх, – пояснили вони.

Передбачається, що спочатку ніяких санкцій не вводитимуть. Проте, якщо порушення кодексу поведінки будуть виявлені через певний період часу, можуть запровадити систему санкцій. У майбутньому європейський орган контролюватиме дотримання стандартів, зазначають у виданні.

Міністерство економіки Німеччини, яке відповідає за цю тему разом з Міністерством цифрових технологій, заявило, що закони та державний контроль повинні регулювати не сам ШІ, а радше його застосування.

Зауважимо, раніше вперше 28 країн, скликаних Великою Британією, включаючи Україну, США та ЄС, підписали декларацію щодо можливостей, ризиків і необхідності міжнародних дій щодо прикордонного штучного інтелекту (ШІ).

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.

З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.