Німеччина обмежить використання соціальної допомоги для переселенців

Джерело: Bild

Влада 14 із 16 федеральних земель Німеччини домовилася про створення єдиної платіжної картки для біженців, що передбачатиме низку обмежень. Ще дві землі – Баварія та Мекленбург-Передня Померанія – запровадять власну аналогічну систему.

Головні особливості:

  • Банківські перекази з таких карток будуть заблоковані.
  • Карта діятиме лише в Німеччині.
  • Не буде жодних обмежень на товари. Можна буде купувати алкоголь.
  • Знімати можна буде лише невеликі суми готівки.
  • Онлайн-покупки в інших країнах ЄС обмежать.

Наголошується, у разі нецільового використання коштів карта може бути анульована на вимогу влади.

Прем’єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль заявив: “Фінансові кошти, що надаються відповідно до Закону про допомогу шукачів притулку, призначені для забезпечення проживання у Німеччині і, при всьому розумінні, не для фінансування сімей на Батьківщині”.

Зауважимо, раніше нідерландська партія BBB запропонувала відправляти українських громадян назад у ті частини країни, які не торкнулася повномасштабна війна. Таку пропозицію озвучили депутати від однієї з найбільших партій країни – BBB. За словами політиків, переселенці могли б повернутися на захід України, оскільки це відносно стабільний регіон, а Європа не може прийняти всіх.

Варто нагадати, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.