Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік
Джерело: Федеральний уряд Німеччини
Німеччина підтримує Україну постачанням обладнання та озброєння й опублікувала перелік військового забезпечення.
Цей перелік містить огляд послуг військової підтримки, які Німеччина надає Україні. Він включає постачання зі складів Бундесверу, промисловості та постачання від партнерів, які фінансуються коштом федерального уряду Німеччини.
Загальна сума коштів від модернізації становить приблизно 5,4 мільярда євро на 2023 рік (після 2 мільярдів євро у 2022 році) плюс дозволи на взяття зобов’язань на наступні роки в розмірі приблизно 10,5 мільярда євро.
Ці кошти мають бути спрямовані в першу чергу на військову підтримку України. Водночас вони використовуються для фінансування заміни військового обладнання для Бундесверу, яке було передано Україні, а також німецьких внесків до Європейського фонду миру (EPF).
- Уряд Німеччини веде переговори з європейським розробником та виробником ракетних систем MBDA про постачання Україні крилатих ракет Taurus.
- 9 серпня Німеччина оновила список військової допомоги Україні, в якому, зокрема, дві нові установки Patriot.
- 25 танків Leopard 1A5 постачать Україні додатково до оголошених раніше споряджень військової техніки, повідомили у Міноборони ФРН.
- У межах тренувальної місії ЄС EUMAM Німеччина навчає українських військових знезараженню після застосування ядерних, біологічних та хімічних бойових отруйних речовин.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.