Німеччина поки що відмовляється спорядити Україні свої винищувачі
Джерело: DW
Станом на сьогодні Німеччина не може погодити Україні передачу своїх винищувачів, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт. Він пояснив, що кілька інших країн уже готуються передати Києву літаки F-16 і українські пілоти проходять на них навчання.
Бундесвер таких літаків не має – а значить, якщо німецькі ВПС поставлять Україні свої винищувачі, пілотам ВСУ доведеться проходити тривалу перепідготовку.
Практика надання допомоги Україні вже показала, що не буде нічого хорошого, якщо всі намагатимуться постачити все. Натомість кожній країні чи групі країн варто сконцентруватися на тому, що вона може робити найкраще, – пояснив Гебештрайт.
Раніше лідер опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц висловився за те, щоб Німеччина передала Києву свої винищувачі. Багато країн вже зобов’язалися спорядити Україні бойові літаки, і “ми, німці, не можемо залишитись осторонь”, заявив голова найбільшої в Німеччині опозиційної партії.
Раніше заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква запевнив, що Україна та Швеція ведуть перемови про надання Києву винищувачів Saab JAS-39 Gripen.
- 10 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що вже триває передача першої партії американських F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Він запевнив, що винищувачі пролетять в українському небі вже цього літа.
- Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
Російське військове командування планує операції, які можуть тривати до дев’яти місяців, що свідчить про відсутність наміру глави РФ Володимира Путіна припиняти війну найближчим часом.
Повітряне командування “Південь” поінформувало, що російський безпілотник “Орлан-10” не коригував удар по Одесі 31 січня, про що раніше заявили різні блогери.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав Німеччину суттєво збільшити витрати на оборону та збільшити випуск озброєнь. ФРН має “більше витрачати і більше виробляти”, наголосив він.
Президент Володимир Зеленський прокоментував атаки міністра оборони Рустема Умєрова на АОЗ, заявивши, що той “має право ухвалювати будь-які рішення, які сприятимуть безперебійному постачанню озброєння”.
Біля будівлі районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Павлограді на Дніпропетровщині ввечері 2 лютого пролунав вибух. Попередньо, поранень зазнала одна особа.