Німеччина розробила план перекидання 800 тисяч армійців НАТО до Східної Європи

Джерело: Spiegel

У разі ескалації з РФ на східному фланзі НАТО доведеться передислокувати сотні тисяч армійців. План надзвичайної ситуації міститься у секретному документі Бундесверу.

Бундесвер підготував план оперативних дій у Німеччині (OPLAN DEU), який передбачає швидке розгортання 800 тисяч військовослужбовців та 200 тисяч одиниць техніки НАТО на східному фланзі альянсу у разі нападу Росії.

Згідно зі сценарієм, ці сили мають перекинути до східних кордонів із портів Північного моря в Нідерландах, Бельгії та Німеччині протягом трьох-шести місяців з моменту загострення ситуації.  Ключовою артерією постачання стане автомагістраль А2, що простягається від Оберхаузена у федеральній землі Північний Рейн – Вестфалія до кільцевої автодороги Берліна.

Нині транспортні маршрути уточнюються, а також розробляються альтернативні шляхи. У перспективі також належить опрацювати питання їхньої безпеки. Одним із вразливих місць є міст Хоенварте через Ельбу завдовжки майже 1,2 тис. км. У Бундесвері пояснюють, що підрив переправи призведе до повної паралізації A2.

Військова колона повинна мати змогу зупинятися на відпочинок через кожні 300-500 км. У зв’язку з цим влада проводить інспекцію цивільної інфраструктури, щоб з’ясувати, чи зможе вона прийняти та обслужити таку кількість людей  та техніки. Згідно з оцінками, довжина колони становитиме 13 тис. км.

Раніше ми писали, що Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Коридор дозволить за необхідності набагато швидше перекидати особовий склад із норвезьких портів до Швеції та Фінляндії, оголосили представники трьох північноєвропейських країн у межах саміту з питань оборони у норвезькому Буде.

Маршрут прокладуть через північні регіони трьох країн.

Раніше під час планування переміщень особового складу та військової техніки північноєвропейські країни прокладали маршрути з півночі на південь, відтепер же орієнтуватимуться на східно-західний напрямок.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Фінляндія та Швеція спільно подали заявки на вступ до НАТО. Фінляндія стала 31-м членом альянсу у 2023 році, тоді як Швеція отримала дозвіл на приєднання до Альянсу у березні 2024 року.

Зауважимо, стало відомо, що через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що триває вже третій рік, НАТО запланувало багато “сухопутних коридорів”, якими у разі війни з Росією на лінію фронту перекидатимуть американські війська та бронетехніку. Заплановані логістичні маршрути мають на меті допомогти відбити атаку Росії.

Оперативні плани ухвалили на саміті НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року. Вони передбачають, що наступ РФ на східний фланг Альянсу першими зустрінуть сили швидкого реагування кількістю щонайменше 300 тис. осіб, до яких приєднаються додатково розгорнуті бригади.

Згодом до них долучаться американські війська та бронетехніка, які перекинуть запланованими логістичними маршрутами.

Головний план передбачає висадку американців у портах Нідерландів і переправлення їх залізницею через Німеччину до Польщі.

Якщо сили НАТО, які входять з Нідерландів, постраждають від російських бомбардувань або якщо порти в Північній Європі будуть знищені, альянс зосередиться на портах в Італії, Греції та Туреччині. З італійських портів американські війська можуть бути транспортовані по суші через Словенію та Хорватію до Угорщини, яка межує з Україною.

Також планується перекинути війська через Норвегію, Швецію та Фінляндію.

Окрім цього, Румунія, Болгарія і Греція укладають угоду про швидке перекидання військ і озброєння на східний фланг НАТО у разі війни з РФ.

Угода, підписана на полях саміту НАТО у Вашингтоні, покликана полегшити військові перевезення залізницею, дорогами та морськими портами в мирний час і оптимізувати їх у надзвичайних ситуаціях, поінформувало міністерство оборони Румунії.

Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek

Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Раніше голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.

12 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Росія може напасти на одну з країни НАТО вже через п’ять років.

  • Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

 Внаслідок російського удару по Малокатеринівці на Запоріжжі 20 серпня, у лікарні перебувають шестеро дітей віком від 11 до 17 років.

Станом на 16:00 21 серпня кількість бойових зіткнень зросла до 54. Найбільша активність ворога на Покровському напрямку. Крім того, російські війська завдали 17 авіаційних ударів з використанням 27 керованих бомб по Курщині.

16 серпня Головне управління розвідки атакувало дронами російську авіабазу “Саваслейка”, знищивши три літаки та пошкодивши ще п’ять. 

Агентка ФСБ, яка коригувала російські ракети С-300 та Х-22 на Харків, отримала 16 років тюрми завдяки доказам СБУ.

Розслідування компанії Recorded Future, яка проводить розвідку загроз, свідчить, що мережа CopyCop за місяць опублікувала 19 тисяч неправдивих текстів, зокрема й про російсько-українську війну.