Війна з Росією. У НАТО розробили коридори для перекидання військ на схід Європи

Джерело: Rzeczpospolita

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що триває вже третій рік, НАТО запланувало багато “сухопутних коридорів”, якими у разі війни з Росією на лінію фронту перекидатимуть американські війська та бронетехніку.

Раніше заплановані логістичні маршрути мають на меті допомогти відбити атаку Росії.

Оперативні плани ухвалили на саміті НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року. Вони передбачають, що наступ РФ на східний фланг Альянсу першими зустрінуть сили швидкого реагування кількістю щонайменше 300 тис. осіб, до яких приєднаються додатково розгорнуті бригади.

Згодом до них долучаться американські війська та бронетехніка, які перекинуть запланованими логістичними маршрутами.

Головний план передбачає висадку американців у портах Нідерландів і переправлення їх залізницею через Німеччину до Польщі.

Якщо сили НАТО, які входять з Нідерландів, постраждають від російських бомбардувань або якщо порти в Північній Європі будуть знищені, альянс зосередиться на портах в Італії, Греції та Туреччині. З італійських портів американські війська можуть бути транспортовані по суші через Словенію та Хорватію до Угорщини, яка межує з Україною.

Також планується перекинути війська через Норвегію, Швецію та Фінляндію.

Протягом кількох років Об’єднане командування НАТО з підтримки та забезпечення (JSEC) переглядало можливі маршрути максимально безпечного транспортування військ НАТО у разі війни з Росією. Порти в північній Європі, в основному в Нідерландах, Німеччині та країнах Балтії, оцінили як особливо вразливі для російських ракетних атак.

Керівник командування матеріально-технічного забезпечення JSEC генерал-лейтенант Александр Солфранк, після нещодавньої інформації про те, що НАТО має лише 5% необхідної протиповітряної оборони для прикриття свого східного флангу, висловив стурбованість спроможністю Альянсу в разі бою земля-повітря, захистити свої ключові логістичні центри.

Солфранк також зауважив, що коли мовиться про протиповітряну оборону, “її завжди занадто мало”.

Я не можу уявити ситуацію, в якій у нас буде достатня протиповітряна оборона. Це гарний приклад застосування військового принципу: “Якщо ти хочеш бути сильним всюди, ти не будеш сильним ніде”, — пояснив генерал.

Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek

Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Раніше голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.

  • Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.

У Києві оголосили про підозру підлітку, який напав на ветерана. Виявилося, що зловмисник є студентом військового коледжу.