Німеччина спорядила Україні додатковий пакет озброєння

Джерело: список військової підтримки України на сайті уряду ФРН

21 вересня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив термінали супутникового зв’язку SatCom та вантажівки Zetros.

У пресслужбі зауважили, що Німеччина підтримує українську армію в тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.

Оновлений список допомоги містить:

  • 17 терміналів супутникового зв`язку SatCom;
  • антенну станцію;
  • чотири тягачі 8×8 HX81 та чотири напівпричепи;
  • 12 вантажівок Zetros;
  • комплект частин до броньованих машин Wisent.

Список містить огляд летальної та нелетальної військової підтримки України Німеччиною. Він передбачає постачання надійде від Бундесверу, а також – від німецької промисловості, що фінансуються з фондів Федерального уряду Німеччини для розвитку потенціалу безпеки.

Нагадаємо, 19 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував новий пакет допомоги для України на суму 400 мільйонів євро.

Фінансування ініціативи з розбудови потенціалу безпеки становить 2,2 мільярда євро на 2023 рік. Кошти мають бути спрямовані в першу чергу на підтримку України.

Зауважимо, бюджетний комітет Бундестагу схвалив запит міністерства оборони Німеччини та міністерства внутрішніх справ про виділення додаткових 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.