Німеччина та Чехія закликали ЄС повністю відмовитися від російських енергоносіїв
Джерело: Reuters
Німеччина та Чехія підштовхують Європейський Союз до переговорів, аби відмовитися від решти джерел енергії, які Європа імпортує з Росії, повідомили дипломати.
Німеччина, найбільший економічний і газовий ринок Європи спільно з Чехією проситимуть Брюссель розпочати регулярні переговори на високому рівні – можливо, між міністрами енергетики країн – про те, як повністю припинити імпорт російських енергоносіїв.
Відповідний лист міністр економіки ФРН Роберт Габек та міністр торгівлі Чехії Йозеф Сікела направили до уряду Бельгії напередодні зустрічі міністрів енергетики країн ЄС, запланованої на 30 травня. Бельгія головує в ЄС у першій половині 2024 року.
Міністри закликали Єврокомісію створити робочу групу, яка б підготувала пропозиції про те, як повністю припинити постачання до Європи з Росії трубопровідного та зрідженого природного газу (ЗПГ), нафти та пального для АЕС.
Москва скоротила експорт газу в Європу після вторгнення в Україну в 2022 році, а підводний вибух перекрив газопровід “Північний потік” від колишнього головного постачальника газу Росії до Німеччини.
ЄС швидко замінив російське паливо відновлюваною енергією та закуповував газу від інших постачальників. Однак, минулого року блок все ще отримував 15% газу з Росії.
Згідно з даними аналітичної компанії Kpler, минулого року Росія відправила понад 15,6 мільйона тонн російського зрідженого природного газу в порти ЄС, що на 37,7% більше, ніж у 2021 році, за рік до вторгнення Росії в Україну.
Минулого тижня в ЄС набули чинності правила, які дозволяють країнам окремо вводити заборону на постачання російського ЗПГ. Проте низка країн вказала на неефективність заходу, оскільки заборона, запроваджена в одній країні ЄС, призвела б до перенаправлення постачань до сусідніх країн.
Зауважимо, ще у вересні європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зазначила, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.
- Згідно з даними Головного митного управління, у березні Росія залишалася головним постачальником нафти в Китай.
- Згідно з даними митниці, постачання вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
- В Європейському Союзі мають намір зробити чинні антикризові заходи зі спільних закупівель газу довгостроковим рішенням. Ідею розглядають після відмови від російського імпорту.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.