Німеччина та Чехія закликали ЄС повністю відмовитися від російських енергоносіїв

Джерело: Reuters

Німеччина та Чехія підштовхують Європейський Союз до переговорів, аби відмовитися від решти джерел енергії, які Європа імпортує з Росії, повідомили дипломати.

Німеччина, найбільший економічний і газовий ринок Європи спільно з Чехією проситимуть Брюссель розпочати регулярні переговори на високому рівні – можливо, між міністрами енергетики країн – про те, як повністю припинити імпорт російських енергоносіїв.

Відповідний лист міністр економіки ФРН Роберт Габек та міністр торгівлі Чехії Йозеф Сікела направили до уряду Бельгії напередодні зустрічі міністрів енергетики країн ЄС, запланованої на 30 травня. Бельгія головує в ЄС у першій половині 2024 року.

Міністри закликали Єврокомісію створити робочу групу, яка б підготувала пропозиції про те, як повністю припинити постачання до Європи з Росії трубопровідного та зрідженого природного газу (ЗПГ), нафти та пального для АЕС.

Москва скоротила експорт газу в Європу після вторгнення в Україну в 2022 році, а підводний вибух перекрив газопровід “Північний потік” від колишнього головного постачальника газу Росії до Німеччини.

ЄС швидко замінив російське паливо відновлюваною енергією та закуповував газу від інших постачальників. Однак, минулого року блок все ще отримував 15% газу з Росії.

Згідно з даними аналітичної компанії Kpler, минулого року Росія відправила понад 15,6 мільйона тонн російського зрідженого природного газу в порти ЄС, що на 37,7% більше, ніж у 2021 році, за рік до вторгнення Росії в Україну.

Минулого тижня в ЄС набули чинності правила, які дозволяють країнам окремо вводити заборону на постачання російського ЗПГ. Проте низка країн вказала на неефективність заходу, оскільки заборона, запроваджена в одній країні ЄС, призвела б до перенаправлення постачань до сусідніх країн.

Зауважимо, ще у вересні європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зазначила, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.

Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.

Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.

За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.

У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.

У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.