Німеччина ушестеро збільшила закупівлі російського ЗПГ через європейські порти

Джерело: Financial Times

Націоналізована у 2022 році німецька енергетична компанія Sefe, яка раніше належала російському “Газпрому”, придбала торік 58 вантажів ЗПГ через французький порт Дюнкерк. Це в шість разів більше, ніж роком раніше, мовиться у доповіді бельгійського аналітичного центру Bond Beter Leefmilieu, німецьких екологічних організацій Deutsche Umwelthilfe та Urgewald, а також української Razom We Stand.

Попри припинення імпорту російського трубопровідного газу, Німеччина продовжує отримувати з Росії від 3 до 9,2% газу через інші країни ЄС.

Наприклад, після того, як доставлений до бельгійських портів ЗПГ регазифікується і відправляється трубопроводами в інші країни ЄС, в офіційних німецьких базах даних він зазвичай позначається як “бельгійський газ”, хоча власного видобутку Бельгія не веде. Водночас країна є найбільшим отримувачем російського ЗПГ поряд з Іспанією та Францією (яка минулого року вийшла на перше місце).

Уряд Німеччини у листопаді 2024 року зобов’язав державні ЗПГ-термінали не приймати газ із Росії, оскільки це суперечить інтересам країни та її прагненню повністю позбутися залежності від Росії в енергетичній сфері.

Однак, офіційний імпорт із Франції та Бельгії насправді частково складається з російського ЗПГ, – каже Ангелос Кутсіс, фахівець з енергетичної політики Bond Beter Leefmilieu. – У результаті всі країни можуть заявляти, що не несуть відповідальності за зростання попиту на російський ЗПГ.

Зауважимо, раніше міністр економіки та енергетики Роберт Габек заявив, що Німеччина повністю розв’язала питання з нестачею російського газу.

Нестачі російського газу більше немає…Дефіциту газу більше немає, – сказав він. За його словами, німецькі сховища газу наперед заповнені, всі планові показники виконані. Міністр заявив про закінчення енергетичної кризи у ФРН.

Габек визнав, що ціни на газ у Німеччині зараз вищі, ніж до війни. Але, за його словами, це не пов’язано із відсутністю постачання з Росії.

Читайте також: Німеччина та Велика Британія остаточно позбулися енергетичної залежності від РФ

Ціни вищі, це стосується і газу, але не тому, що у нас його дефіцит, – пояснив він. Справжня причина – спека в країнах Азії, які закуповують скраплений природний газ (ЗПГ), щоб генерувати електрику для кондиціонерів.

Віцеканцлер ФРН упевнений, що ціни на газ знову впадуть, коли додаткові обсяги ЗПГ звільняться та надійдуть на німецький ринок. Загалом ціни на газ у Німеччині будуть лише “помірковано вищими, ніж у роки до пандемії”, додав він.

Раніше ми повідомляли, що норвезька компанія Equinor уклала свій найбільший за майже пів століття довгостроковий газовий контракт із німецькою державною енергетичною групою SEFE. Сума угоди становить 50 млрд євро.

Як повідомив виконавчий директор Equinor Андерс Опедал, європейські країни активно шукають стабільні постачання газу для компенсації втрати його з Росії. Угода передбачає, що Німеччина отримає 129 мільярдів кубічних метрів газу до 2039 року. Ця кількість має забезпечити третину промислового попиту країни.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.