Німеччина залишила без обладнання російську АЕС у Туреччині

Джерело: Bloomberg

Російська державна корпорація “Росатом” розмістила замовлення на альтернативне обладнання в Китаї для першої турецької атомної електростанції, оскільки затримки постачань від німецької Siemens Energy AG загрожують зірвати проект, заявив міністр енергетики Туреччини.

Німецька компанія не поставила важливе обладнання для атомної електростанції “Аккую”, яку в Туреччині зводить “Росатом”. Після затримки у кілька місяців будівельникам довелося звертатися до Китаю.

Siemens мала надати газоізольовану підстанцію для передачі в мережу електроенергії, яку вироблятиме АЕС, розповіли джерела. За словами міністра енергетики Туреччини Алпарслана Байрактара, президент Реджеп Таїп Ердоган навіть звертався за допомогою до канцлера Олафа Шольца, але питання так і не було вирішено.

Національне енергетичне управління Китаю та Росатом відмовилися від коментарів. Представник Siemens Energy пояснив, що компанія дотримується закону про експортний контроль.

Тож нині “Росатом” вимушено звернувся до Китаю за альтернативним обладнанням.

Додамо, ще у 2023 році голова наглядової ради енергетичної компанії Siemens Energy AG Джо Кезер захистив плани продовжувати співпрацю з російською компанією “Росатом” в Угорщині на тлі критики, що такі угоди допомагають наповнювати скарбницю Кремля.

Кезер зазначив, що порушення контрактів, підписаних у 2019 році, може обійтися дуже дорого.

Існують неурядові організації, які вимагають, щоб наше керівництво не дотримувалося цих дійсних контрактів, а потім, можливо, країна ЄС висуває до них позов майже на необмежену суму, — сказав він.

Згідно з нещодавнім звітом Greenpeace, такі європейські компанії, як Siemens Energy і французька Framatome, мають контракти на сотні мільйонів євро для ядерних проєктів “Росатома” за межами Росії. Зазначають, що без цих технологій і передачі знань багато нових проєктів державного гіганта зупинилися б.

4 травня у Празі Володимир Зеленський спільно з главою Чехії Петром Павелом домовилися про продовження оборонної, політичної та гуманітарної підтримки України.

Ієромонах Макарій з Іваново-Вознесенської єпархії Російської православної церкви заявив, що освячення балістичних ракет не суперечить “принципам християнства”, якщо ці ракети “приносять користь людям”.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко оцінив, що Чорнобильська зона відчуження буде придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 травня. Від початку цієї доби відбулося 201 бойове зіткнення.

Кабінет Міністрів затвердив положення про діяльність державного агентства ПлейСіті, а саме те, як воно працюватиме та чим займатиметься.