Німеччина залишила без обладнання російську АЕС у Туреччині
Джерело: Bloomberg
Російська державна корпорація “Росатом” розмістила замовлення на альтернативне обладнання в Китаї для першої турецької атомної електростанції, оскільки затримки постачань від німецької Siemens Energy AG загрожують зірвати проект, заявив міністр енергетики Туреччини.
Німецька компанія не поставила важливе обладнання для атомної електростанції “Аккую”, яку в Туреччині зводить “Росатом”. Після затримки у кілька місяців будівельникам довелося звертатися до Китаю.
Siemens мала надати газоізольовану підстанцію для передачі в мережу електроенергії, яку вироблятиме АЕС, розповіли джерела. За словами міністра енергетики Туреччини Алпарслана Байрактара, президент Реджеп Таїп Ердоган навіть звертався за допомогою до канцлера Олафа Шольца, але питання так і не було вирішено.
Національне енергетичне управління Китаю та Росатом відмовилися від коментарів. Представник Siemens Energy пояснив, що компанія дотримується закону про експортний контроль.
Тож нині “Росатом” вимушено звернувся до Китаю за альтернативним обладнанням.
Додамо, ще у 2023 році голова наглядової ради енергетичної компанії Siemens Energy AG Джо Кезер захистив плани продовжувати співпрацю з російською компанією “Росатом” в Угорщині на тлі критики, що такі угоди допомагають наповнювати скарбницю Кремля.
Кезер зазначив, що порушення контрактів, підписаних у 2019 році, може обійтися дуже дорого.
Існують неурядові організації, які вимагають, щоб наше керівництво не дотримувалося цих дійсних контрактів, а потім, можливо, країна ЄС висуває до них позов майже на необмежену суму, — сказав він.
Згідно з нещодавнім звітом Greenpeace, такі європейські компанії, як Siemens Energy і французька Framatome, мають контракти на сотні мільйонів євро для ядерних проєктів “Росатома” за межами Росії. Зазначають, що без цих технологій і передачі знань багато нових проєктів державного гіганта зупинилися б.
- Наразі приблизно половина світових поставок урану надходить із Росії, що не влаштовує лідерів у США та Європі після вторгнення Росії в Україну. У віддаленому куточку Нью-Мексико знаходився пустий завод, який розбудували й зараз він забезпечує приблизно одну третину попиту США на збагачений уран і знаходиться в процесі збільшення виробництва на 15%.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна фіксує прізвища усіх російських атомників, які приїздять на Запорізьку АЕС, з метою застосування щодо цих осіб міжнародних санкцій.
- Через небажання працівників Запорізької атомної електростанції співпрацювати з окупантами росіянам доводиться привозити на станцію працівників “Росенергоатома”.
Канадський попспівак Джастін Бібер неочікувано для шанувальників представив свій новий музичний альбом під назвою “Swag”.
Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.