Німецька компанія Rheinmetall передасть Україні ЗРК Skynex у другій половині 2023 року

Джерело: пресслужба Rheinmetall

Німецька збройова компанія Rheinmetall спорядить Україні два комплекси протиповітряної оборони Skynex у 2023 році.

У компанії зауважили, що успіх 35-мм зенітного танка Gepard в Україні акцентує ефективність протиповітряної оборони гарматного базування, особливо проти крилатих ракет і безпілотників.

Підтримкою цієї традиції є ультрасучасна система Skynex від Rheinmetall, яка також є системою на основі гармат. Цей ЗРК призначений для дій протиповітряної оборони на дуже близькій відстані, де керовані ракети неефективні, – мовиться у повідомленні.

Використання програмованих 35-мм боєприпасів Ahead, розроблених Rheinmetall саме для цієї мети, значно дешевше, ніж аналогічні системи на базі керованих ракет. Окрім того, неможливо вплинути на 35-міліметрові снаряди або відбити їх засобами електронної протидії.

Тож вже у другій половині 2023 року Україні спорядять два новітні зенітно-ракетні комплекси Skynex, що міститимуть боєприпаси, що вибухають у повітрі. Системи Skynex будуть встановлені на нових військових вантажівках Rheinmetall HX 8×8.

Варто нагадати, що після того, як німецький оборонний концерн Rheinmetall заявив про намір побудувати завод з виробництва бронетехніки в Україні, у Росії почали погрожувати атаками на ще не існуюче підприємство. Водночас у Rheinmetall наголосили, що навіть попри російські погрози будуватимуть завод в Україні.

Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

Ізраїль не має наміру укладати угоду щодо припинення вогню або погоджуватися на паузу в бойових діях з угрупованням “Хезболла”, доки ізраїльські війська не досягнуть усіх поставлених цілей, заявив глава ізраїльського Міноборони Ісраель Кац.

Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.  

Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олексія Тандира на ухвалу Святошинського районного суду міста Києва від 10 жовтня 2024 року, якою задовольнили клопотання прокурора і продовжили обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 грудня 2024 року включно.