Німецькі депутати вимагають розслідувати відносини уряду Меркель з російським «Газпромом»
Джерело: Süddeutsche Zeitung
Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.
Зобов’язання ексканцлерки Меркель щодо будівництва газопроводу “Північний потік-2” у Балтійському морі викликали жорстку критику. Опозиція закликає прем’єра Фрідріха Мерца безжально виправити помилки, допущені в політиці ХДС щодо Росії.
Без серйозних парламентських роз’яснень питання, які залишаються відкритими сьогодні, не будуть вирішені, – заявив лідер Партії зелених Фелікс Банашак. – На мої запити до Канцелярії та Міністерства фінансів відповіді були надані вкрай погано, незадовільно та, очевидно, неповно, – додав він.
Є причина, чому він минулого року закликав до створення парламентської слідчої комісії, сказав Банашак.
Напередодні SZ опублікувала розслідування на основі документів відомства федерального канцлера середини 2010-х. З них випливає, що уряд Ангели Меркель ігнорував попередження про ризики співпраці з “Газпромом” і мовчазно підтримував “Північний потік – 2”.
Банашак назвав це доказом “відповідальності за найбільшу енергетичну, економічну та зовнішньополітичну шкоду в історії ФРН”.
Меркель знала про ризики і навмисне їх ігнорувала. Вчиняючи так, вона не виконала клятву не допускати шкоди країні, – додав депутат бундестагу від “зелених” Міхаель Кельнер.
На вимогу провести розслідування приєднався також прдеставник Лівої партії Йорг Сезанн.
Зауважимо, у своїх мемуарах Меркель зізналася, чому під час саміту НАТО в Бухаресті 2008 року виступила проти надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства (ПДЧ). За її словами, це рішення було ухвалене з міркувань безпеки для самого Альянсу.
- Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що рішення президента РФ Володимира Путіна розпочати війну проти України було його “фатальною помилкою”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі порівняв президента Росії Володимира Путіна з рабовласником та назвав Росію “мафіозною державою”, яка прагне стати “мафіозною імперією”.
Кабінет Міністрів затвердив новий порядок, котрий дає можливість включати періоди офіційної роботи за кордоном для визначення права для призначення пенсії за віком. Відтепер це стосується і періодів роботи у країнах, з якими Україна не має відповідних міжнародних угод.
19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру відмовлятися від курсу в НАТО та проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.
19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.
19 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, поставили до відомо главу Білого дому про намір посилити санкції проти Росії.
Під час двогодинної телефонної розмови 19 травня президенти США Дональд Трамп і Росії Володимир Путін обговорили низку питань, зокрема обмін ув’язненими за формулою “9 на 9” та можливість особистої зустрічі, повідомив помічник глави РФ Юрій Ушаков.