Німецькі депутати вимагають розслідувати відносини уряду Меркель з російським «Газпромом»

Джерело: Süddeutsche Zeitung

Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.

Зобов’язання ексканцлерки Меркель щодо будівництва газопроводу “Північний потік-2” у Балтійському морі викликали жорстку критику. Опозиція закликає прем’єра Фрідріха Мерца безжально виправити помилки, допущені в політиці ХДС щодо Росії.

Без серйозних парламентських роз’яснень питання, які залишаються відкритими сьогодні, не будуть вирішені, – заявив лідер Партії зелених Фелікс Банашак. – На мої запити до Канцелярії та Міністерства фінансів відповіді були надані вкрай погано, незадовільно та, очевидно, неповно, – додав він.

Є причина, чому він минулого року закликав до створення парламентської слідчої комісії, сказав Банашак.

Напередодні SZ опублікувала розслідування на основі документів відомства федерального канцлера середини 2010-х. З них випливає, що уряд Ангели Меркель ігнорував попередження про ризики співпраці з “Газпромом” і мовчазно підтримував “Північний потік – 2”.

Банашак назвав це доказом “відповідальності за найбільшу енергетичну, економічну та зовнішньополітичну шкоду в історії ФРН”.

Меркель знала про ризики і навмисне їх ігнорувала. Вчиняючи так, вона не виконала клятву не допускати шкоди країні, – додав депутат бундестагу від “зелених” Міхаель Кельнер.

На вимогу провести розслідування приєднався також прдеставник Лівої партії Йорг Сезанн.

Зауважимо, у своїх мемуарах Меркель зізналася, чому під час саміту НАТО в Бухаресті 2008 року виступила проти надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства (ПДЧ). За її словами, це рішення було ухвалене з міркувань безпеки для самого Альянсу.

Кабінет Міністрів затвердив новий порядок, котрий дає можливість включати періоди офіційної роботи за кордоном для визначення права для призначення пенсії за віком. Відтепер це стосується і періодів роботи у країнах, з якими Україна не має відповідних міжнародних угод.

19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру відмовлятися від курсу в НАТО та проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.

19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.

19 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, поставили до відомо главу Білого дому про намір посилити санкції проти Росії.

Під час двогодинної телефонної розмови 19 травня президенти США Дональд Трамп і Росії Володимир Путін обговорили низку питань, зокрема обмін ув’язненими за формулою “9 на 9” та можливість особистої зустрічі, повідомив помічник глави РФ Юрій Ушаков.