Норвегія продовжить підтримку України у відновленні енергосектору з огляду на атаки РФ

Джерело: Міненерго

З огляду на російські атаки на енергетичну інфраструктуру України Норвегія продовжить підтримку у відновленні українського енергосектору.

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з амбасадоркою Королівства Норвегія в Україні Хелене Санд Андерсен. Ключовою темою розмови стала допомога норвезької сторони у відновленні української енергетичної інфраструктури після російських атак.

Очільник Міненерго поінформував пані посла про складну ситуацію в енергосистемі та втрату близько 8 ГВт потужностей внаслідок ворожих атак.

“Росіяни намагаються повністю зруйнувати наші маневрові потужності – теплову та гідрогенерацію. Імпорт наразі не покриває потреби, які збільшилися, зокрема через похолодання. Взимку ситуація може бути ще складнішою, адже очевидно, що атаки не зупиняться. Тому ми проводимо ремонтні роботи і працюємо над нарощуванням потужностей розподіленої генерації на місцях”, – зазначив Герман Галущенко.

Міністр подякував Норвегії за вже надану підтримку українському енергосектору, а саме 42 вантажі гуманітарної допомоги загальною вагою понад 450 тонн, до яких увійшли силові трансформатори та трансформатори струму, електрогенератори, спецтехніка, кабель та інше обладнання, необхідне для ремонтних і відновлювальних робіт.

Сторони обговорили поточні потреби енергосектору в обладнанні для відновлювальних робіт, а також механізми закупівлі необхідного устаткування через Фонд підтримки енергетики України.

Окремо наголошувалося на потребах у газових турбінах, газопоршневих установках та потужних генераторах для нарощування потужностей розподіленої генерації до наступного опалювального сезону.

Хелене Санд Андерсен підтвердила, що Норвегія продовжуватиме допомогу українській енергетиці, наразі країною вивчається залучення додаткових можливостей для допомоги у нинішній складній ситуації та для підготовки до зими.

Герман Галущенко подякував Норвегії за активну участь у робочій групі “Президентська Формула миру: радіаційна і ядерна безпека”, а також підтримку української позиції щодо необхідності деокупації ЗАЕС на міжнародних майданчиках, зокрема МАГАТЕ.

Також обговорювалися питання діяльності Міжурядової українсько-норвезької комісії з питань торговельно-економічної та бізнесової співпраці, співголовою якої з української сторони нещодавно було призначено Германа Галущенка.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.