Норвегія розпочне навчання українських морпіхів
Джерело: пресслужба уряду Норвегії
Цієї весни норвезькі Збройні сили розпочинають навчання українських морських піхотинців військовим операціям на малих човнах.
Навчання триватиме не менше ніж рік. Розпочнуться у Нідерландах у співпраці із союзними державами. Крім навчання, Норвегія пожертвує гумові човни та обладнання на суму 60 млн норвезьких крон ($5,6 млн).
Навчання є першим кроком у роботі морської коаліції, яку Норвегія координує з Великою Британією.
Як зауважив міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам мета коаліції — розвивати роботу, яку союзники та партнери роблять для підтримки України як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Велика Британія, Норвегія та інші країни допоможуть Україні створити постійний морський потенціал.
Зауважимо, 15 лютого міністри оборони країн НАТО зустрілися обговорити питання стримування та оборони Альянсу, а також підтримку України. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав рішення союзників посилити допомогу ЗСУ, створюючи “Коаліції спроможностей”.
- Норвегія оголосила про плани передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності NASAMS.
- Міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам в середу, 3 січня, заявив, що Норвегія відправить два винищувачі F-16 до Данії, щоб сприяти навчанню українських пілотів.
- У Норвегії припустили, що теж можуть закрити єдиний пропускний пункт на кордоні з Росією за прикладом Фінляндії.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.