Норвегія розпочне навчання українських морпіхів

Джерело: пресслужба уряду Норвегії

Цієї весни норвезькі Збройні сили розпочинають навчання українських морських піхотинців військовим операціям на малих човнах.

Навчання триватиме не менше ніж рік. Розпочнуться у Нідерландах у співпраці із союзними державами. Крім навчання, Норвегія пожертвує гумові човни та обладнання на суму 60 млн норвезьких крон ($5,6 млн).

Навчання є першим кроком у роботі морської коаліції, яку Норвегія координує з Великою Британією.

Як зауважив міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам мета коаліції — розвивати роботу, яку союзники та партнери роблять для підтримки України як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Велика Британія, Норвегія та інші країни допоможуть Україні створити постійний морський потенціал.

Зауважимо, 15 лютого міністри оборони країн НАТО зустрілися обговорити питання стримування та оборони Альянсу, а також підтримку України. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав рішення союзників посилити допомогу ЗСУ, створюючи “Коаліції спроможностей”.

  • Норвегія оголосила про плани передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності NASAMS.
  • Міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам в середу, 3 січня, заявив, що Норвегія відправить два винищувачі F-16 до Данії, щоб сприяти навчанню українських пілотів.
  • У Норвегії припустили, що теж можуть закрити єдиний пропускний пункт на кордоні з Росією за прикладом Фінляндії.
  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.