Норвегія спорядить Україні системи протидії широкому спектру БпЛА

Джерело: пресслужба KONGSBERG

Норвезька компанія Kongsberg Defense & Aerospace (KONGSBERG) підписала контракт через Міжнародний фонд для України на постачання систем Counter Uncrewed Aerial Systems (C-UAS), які передадуть ЗСУ. Вартість контракту на антидронові системи становить $71 млн.

Мовиться про декілька систем CORTEX Typhon для протидії широкому спектру дронів з інструментами, що дозволяють знешкодити повітряну загрозу.

Цей контракт забезпечить значне підвищення спроможності Збройних Сил України та підтримає їх здатність захищати свій народ і свою країну від повітряних загроз (з боку РФ – ред.), – зазначив президент компанії Ейрік Лі.

У межах цієї угоди уряд Норвегії спорядив бронемашини Dingo 2, дистанційно керовані бойові модулі RWS та великокаліберні кулемети й боєприпаси до них. Техніка та озброєння входять до складу антидронової системи.

Довідка. CORTEX Typhon – це нещодавно розроблена система для боротьби з дронами. Вона складається з програмних і апаратних рішень компанії Teledyne Flir (прицільні засоби) і норвезької оборонної компанії Kongsberg (йдеться про дистанційно керований модуль з кулеметом 12,7-мм) та бронетехніки, на яку встановлюється все згадане вище обладнання. У варіанті для України це будуть бронемашини Dingo 2. Система обстрілює ворожі безпілотники з кулемета або ж “виводить БпЛА з ладу іншим способом”.

Міжнародний фонд для України (IFU) засновано Великою Британією та міжнародними партнерами для закупівлі критично важливих можливостей і швидкої доставки їх в Україну. Норвегія та Велика Британія є одними з багатьох країн, які зробили внески до фонду.

Вранці 25 грудня війська РФ почали масовано атакувати Україну ракетами. Основна ціль – енергетичні об’єкти.

Від ранку 25 грудня війська РФ розпочали масований ракетний удар по Україні. У кількох областях пролунали вибухи.

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.

Комітет захисту журналістів у листі до президента Володимира Зеленського від 19 грудня закликав вжити заходів для забезпечення вільної роботи журналістів й медіа, та разом з тим, покарання відповідальних за залякування журналістів. 

У 2025 році Вінницька міська рада передбачила фінансування на комунальні медіа у понад 78 млн грн. Бюджет міська рада ухвалила 20 грудня.