Норвегія та Велика Британія анонсували допомогу Чорнобильській зоні у понад 5 млн євро
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Представники Норвегії та Великої Британії заявили, що нададуть допомогу Чорнобильській зоні у понад 5 мільйонів євро.
Про це представники двох країни заявили на засіданні Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля, участь у якому брала українська делегація на чолі з першим заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександром Краснолуцьким.
“Україна дякує представникам кожної країни, яка є вкладником Міжнародного фонду для Чорнобиля РМСЧ, і окремо Норвегії та Великій Британії за підтримку розвитку Зони відчуження та дієву підтримку нашої держави у боротьбі з державою-агресором”, – зазначив Олександр Краснолуцький.
Він також додав, що сторони домовились продовжувати співпрацю задля прискорення підписання Рамкової угоди між Україною та ЄБРР для фінансування заходів з відновлення безпечних умов у Чорнобильській зоні відчуження та об’єктах поводження з радіоактивними відходами в Україні, а також для підтримки довгострокової безпечної експлуатації таких об’єктів.
У засіданні Асамблеї взяли участь представники Єврокомісії, Міжнародного агентства з атомної енергії, Бельгії, Норвегії, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Франції та інших країн.
- Норвегія ухвалила рішення збільшити розмір фонду військової допомоги Україні. Відтак загальна сума складатиме до 10 млрд норвезьких крон (понад 736 млн доларів).
- Уряд Великої Британії заявив у вівторок, 11 липня, що надасть Україні понад 70 бойових машин і машин матеріально-технічного забезпечення, тисячі боєприпасів для танків Challenger 2, а також пакет допомоги в розмірі 64,7 мільйона доларів для ремонту техніки.
Іранський режисер-дисидент Джафар Панахі отримав “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі за трилер “Це був лише нещасний випадок”. Режисеру понад 15 років не дозволяли виїжджати з Ірану.
У Херсонській області через необачні дії дорослих стався вибух у будинку. Внаслідок інциденту загинув 8-річний хлопчик, а ще п’ятеро людей, серед яких двоє дітей, отримали поранення.
Європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.