Норвегія виділила $14,4 млн на розмінування в Україні з використанням собак-саперів

Джерело: уряд Норвегії
Норвегія у 2025 році виділить Україні 164 млн норвезьких крон (приблизно 14,4 млн доларів) на навчання та роботу з собаками-саперами для розмінування українських територій.
У 2022 році в місті Ромни, Сумська область, спільними зусиллями Норвезької народної допомоги та Державної служби України з надзвичайних ситуацій було створено тренувальну базу для собак-саперів та кінологів.
Цей центр забезпечує професійну підготовку та організовує роботу таким чином, щоб надати кінологам і їхнім собакам найкращі умови для участі у розмінуванні територій, зазначається в повідомленні уряду Норвегії.
“Міни не розрізняють комбатантів та цивільних. Очищення від мін та вибухонебезпечних предметів рятує життя тут і зараз, а також рятує майбутні покоління від каліцтва та загибелі цивільного населення. Норвезька народна допомога має багаторічний досвід розмінування, і їхні зусилля є важливим внеском у забезпечення безпечного майбутнього для українського народу”, — зазначив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.
За даними, близько 140 000 квадратних кілометрів території України забруднені мінами та вибухівкою.
Норвезька народна допомога в рамках програми Нансена стала одним із 69 міжнародних партнерів, що допомагають з розмінуванням.
Організація сприяє підготовці 14 собак-саперів та розвитку власного потенціалу України з розмінування за участі собак.
- У Генштабі показали собак-саперів – сестер Вікі та Вуді – які допомагають розміновувати звільнені від російських окупантів українські території.
- Україна готується до масштабної операції з розмінування акваторії Чорного моря. Військово-морські сили ЗСУ розробили спеціальну операцію.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.