Норвегія збільшила підтримку України на $633 млн: кошти спрямують на посилення ППО

Джерело: Володимир Зеленський/X

30 квітня президент Володимир Зеленський подякував за рішення Норвегії збільшити фінансову підтримку України ще на понад 600 мільйонів доларів. Глава держави запевнив, що переважно кошти спрямують на посилення систем ППО.

Норвегія збільшить допомогу Україні цього року на 7 мільярдів норвезьких крон (633 мільйони доларів) до загальної суми у 22 мільярдів у переглянутому урядовому бюджеті наступного місяця, заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стере, передає Reuters.

Зеленський висловив вдячність уряду Норвегії на чолі з Йонасом Стере за рішення збільшити цьогорічну підтримку України на 600 мільйонів доларів.

Дуже важливо, що більша частина цих коштів буде спрямована на посилення протиповітряної оборони України, що є нашим найвищим пріоритетом для захисту життя людей. Цінуємо незмінну підтримку з боку Норвегії, розуміння наших нагальних потреб і готовність бути поряд із нами у вирішальний час.

Президент додав, що спільними зусиллями ми захищаємо Україну й решту Європи від російського терору.

Зауважимо, з лютого 2022 року Норвегія вже надала понад 500 млн доларів лише фінансової допомоги Україні.

Окрім цього, раніше Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України. Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере заявив, що Україні “терміново потрібна велика кількість артилерійських боєприпасів, щоб протистояти російській агресивній війні”.

  • Цієї весни норвезькі Збройні сили розпочинають навчання українських морських піхотинців військовим операціям на малих човнах.
  • Норвегія оголосила про плани передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності NASAMS.
  • Україна отримала 760 мільйонів доларів гранту від Японії та Норвегії через проєкт Світового банку PEACE.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.