Норвегія збільшила підтримку України на $633 млн: кошти спрямують на посилення ППО

Джерело: Володимир Зеленський/X

30 квітня президент Володимир Зеленський подякував за рішення Норвегії збільшити фінансову підтримку України ще на понад 600 мільйонів доларів. Глава держави запевнив, що переважно кошти спрямують на посилення систем ППО.

Норвегія збільшить допомогу Україні цього року на 7 мільярдів норвезьких крон (633 мільйони доларів) до загальної суми у 22 мільярдів у переглянутому урядовому бюджеті наступного місяця, заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стере, передає Reuters.

Зеленський висловив вдячність уряду Норвегії на чолі з Йонасом Стере за рішення збільшити цьогорічну підтримку України на 600 мільйонів доларів.

Дуже важливо, що більша частина цих коштів буде спрямована на посилення протиповітряної оборони України, що є нашим найвищим пріоритетом для захисту життя людей. Цінуємо незмінну підтримку з боку Норвегії, розуміння наших нагальних потреб і готовність бути поряд із нами у вирішальний час.

Президент додав, що спільними зусиллями ми захищаємо Україну й решту Європи від російського терору.

Зауважимо, з лютого 2022 року Норвегія вже надала понад 500 млн доларів лише фінансової допомоги Україні.

Окрім цього, раніше Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України. Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере заявив, що Україні “терміново потрібна велика кількість артилерійських боєприпасів, щоб протистояти російській агресивній війні”.

  • Цієї весни норвезькі Збройні сили розпочинають навчання українських морських піхотинців військовим операціям на малих човнах.
  • Норвегія оголосила про плани передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності NASAMS.
  • Україна отримала 760 мільйонів доларів гранту від Японії та Норвегії через проєкт Світового банку PEACE.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.