Нова влада Сирії закликала Росію «переглянути» свою військову присутність
Джерело: Euronews
Речник перехідного уряду Сирії Обейда Арнаут заявив, що військова присутність Росії нині потребує перегляду.
Владу у країні контролює ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам”, яке Росія визнала терористичним. Зокрема російські військові літаки бомбардували представників ХТШ, намагаючись зберегти режим президента Башара Асада, який зрештою втік до Москви.
Пізніше Кремль почав обговорювати з новою владою долю авіабази Хмеймім та військово-морського порту в Тартусі, що є єдиним прямим виходом Росії до Середземного моря.
Водночас супутникові знімки зафіксували зникнення техніки й кораблів з цих об’єктів. У результаті з’явилися припущення, що Росія почала згортати свою військову присутність у Сирії. 15 грудня член політбюро ХТШ Камаль Лабабіді повідомив, що останніми днями щонайменше 400 російських військових було виведено з передмістя Дамаска та передислоковано на авіабазу Хмеймім. За його словами, звідти їх доставили літаками на батьківщину.
Однак Арнаут назвав останні дії Росії у Сирії неоднозначними. На його думку, зникнення кораблів ВМФ і переміщення військової техніки з баз не дає чіткого уявлення про те, чи Кремль справді виводить війська, чи це частина планової ротації.
Я вважаю, що Росія має переглянути свою присутність на сирійській території, а також свої інтереси, [які] були пов’язані зі злочинним режимом Асада, — заявив Арнаут.
Раніше Росія звернулася за підтримкою до Туреччини для безпечного виходу російських військ із Сирії.
Також Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.
- РФ на тлі невизначеності у Сирії після повалення режиму Асада виводить свої кораблі з військово-морської бази Тартус.
- За словами аналітиків, швидке повалення режиму Асада в Сирії є стратегічною політичною поразкою для Москви. Це обернулося для Кремля кризою, оскільки він хоче зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії.
- За даними аналітиків, Росія активізувала дипломатичні зусилля для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада на тлі активного просування військ повстанців.
У неділю, 20 квітня, Великдень або Воскресіння Христове одночасно відзначають християни східного та західного обрядів.
20 квітня відзначають Всесвітній день цирку, День аукціоністів, День вдячності волонтерам та Міжнародний день китайської мови. Віряни вшановують пам’ять святого преподобного Теодора Трихіни. Українці святкують Великдень або Воскресіння Ісуса Христа.
За даними синоптиків, у неділю, 20 квітня, в Україні збережеться тепла погода, подекуди- короткочасний дощ.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.