Новий прем’єр Словаччини підтримав вето Угорщини стосовно 50 млрд євро Україні

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив про підтримку вето відносно фінансової допомоги Україні, яке висловив його угорський колега Віктор Орбан. Йдеться про 50 мільярдів євро фінансової допомоги упродовж чотирьох років.

На спільній пресконференції з Фіцо Орбан сказав, що будь-який фінансовий інструмент для України має бути окремим від бюджету ЄС. Він пропонує створення механізму допомоги Україні на основі розподілу коштів відповідно до валового національного доходу.

“Але віддавати 50 мільярдів євро з бюджету ЄС на чотири роки вперед є порушенням суверенітету та національних інтересів ЄС. Ми навіть не знаємо, що буде через чверть року”, — казав Орбан.

Фіцо наголошував, що Словаччина підтримує Угорщину і не буде підтримувати будь-які “обмеження прав” Будапешту в ЄС. Він визнав заяву Орбана про непогодження зі змінами в бюджеті ЄС як “законну”.

Прем’єр-міністр обіцяв, що уряд Словаччини підтримає будь-які пропозиції, які вже були висунуті або будуть висунуті прем’єр-міністром Угорщини.

За словами кількох європейських дипломатів і посадовців, глава угорського уряду Віктор Орбан наближається до прийняття компромісу щодо надання допомоги Україні від ЄС, навіть попри те, що угода, ймовірно, не відповідає його вимогам, висунутим після саміту минулого місяця.

Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.