Новий спікер Палати США вніс законопроєкт про допомогу Ізраїлю без згадки про Україну
Джерело: Bloomberg
Новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.
Раніше об’єднати пакети допомоги просив президент США Джо Байден. Про це він спілкувався з Джонсом минулого тижня.
У пакеті не йдеться про гуманітарну допомогу цивільним в Ізраїлі та секторі Гази. План нового спікера Палати передбачає надання допомоги коштом скорочення підписаного Байденом закону про скорочення інфляції.
Рішення є прецедентом у практиці США. Зазвичай Конгрес не скорочує інші програми для покриття надзвичайних витрат.
- Новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що допомога для України та Ізраїлю буде розглядати окремо, а не одним пакетом, як запропонував Білий дім.
- Білий дім, 20 жовтня, попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.