Низка країн світу переманює американських вчених на тлі скорочення США фінансування науки

Джерело: Bloomberg

Тоді як адміністрація президента США Дональда Трампа проводить політику щодо скорочення фінансування наукових досліджень, низка країн, включаючи Канаду, Францію та Німеччину, активно залучає американських вчених, пропонуючи їм вигідні умови для роботи та життя.

Зокрема, країни пропонують щедре фінансування наукових проєктів та спрощені процедури імміграції, щоб “отримати найкращі уми” зі США.

“Глобальна гонка за американськими вченими у розпалі, оскільки радикальне скорочення президентом Дональдом Трампом фінансування досліджень і федеральних агенцій спричиняє відтік персоналу із дослідницьких установ країни”, – йдеться у матеріалі.

Таким чином, влада Норвегії заснувала спеціальний фонд обсягом $9,6 млн для залучення провідних міжнародних дослідників.

Згідно з повідомленням, Франція, Німеччина, Нідерланди та Бельгія запустили аналогічні ініціативи. Подібна ситуація спостерігається й у Канаді – в Торонто діє програма із залучення 100 молодих вчених у галузі охорони здоров’я.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.