Обмежені тактичні успіхи обертаються для росіян значними втратами бронетехніки – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, готовність російського військового командування досягати обмежених тактичних успіхів в обмін на значні втрати бронетехніки буде ставати дедалі дорожчою через обмежені запаси озброєння і техніки радянських часів.

Як йдеться у звіті, російські війська втратили щонайменше 5 дивізій бронетехніки і танків у Покровському районі з початку наступальної операції із захоплення Авдіївки в жовтні 2023 року і під час посилених російських наступальних операцій на заході Донецької області влітку 2024 року.

Зазначається, що користувач мережі X, який відстежує візуально підтверджені втрати російської техніки в Україні, заявив, що російські війська втратили 1 830 одиниць важкої техніки в Покровському районі з 9 жовтня 2023 року.

Водночас фахівці нагадали, що російські війська розпочали інтенсивну 4-місячну наступальну операцію із захоплення Авдіївки в жовтні 2023 року, а пізніше продовжили наступ на захід від Авдіївки та на захід і південний захід від Донецька навесні і влітку 2024 року, і дані користувача відображають втрати російської техніки, накопичені під час цих наступальних дій.

“Оцінка користувача X, що базується на візуально підтверджених втратах техніки, ймовірно, є попередньою, оскільки не всі втрати російської техніки візуально зафіксовані. Фактична кількість втрат російської техніки в районі Покровська, ймовірно, вища, ніж повідомляється”, – йдеться в матеріалі.

На думку аналітиків, російське військове командування не бажає визнати поточні масштаби і темпи втрат техніки в найближчі місяці і роки, враховуючи обмеження в російському оборонно-промисловому виробництві, обмеженість російських запасів техніки радянських часів і нездатність російських військових досягти оперативно значущого територіального просування за допомогою механізованого маневру.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.