Окупанти розстріляли чотирьох полонених нацгвардійців на Донеччині
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Стало відомо, що 6 жовтня російські окупанти вбили чотирьох полонених військових Національної Гвардії в районі Селидового на Донеччині.
Нацгвардійці виконували службово-бойові завдання на позиціях, однак ворог розпочав штурм й захопив захисників в полон.
Встановлено, що окупанти допитували військових й записали цей допит на відео. Наступного дня Сили оборони повернули втрачені позиції та знайшли тіла вбитих захисників.
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
- В Офісі Генпрокурора повідомили, що вже розпочали розслідування щодо факту розстрілу російськими військовими двох полонених бійців ЗСУ поблизу Селидового.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 6 жовтня повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.
- 1 жовтня Офіс Генпрокурора повідомив про початок розслідування розстрілу 16 українських військовополонених на Покровському напрямку. Це наймасовіший відомий випадок розстрілу українських військовополонених на лінії фронту.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.