ОПЕК+ планує збільшити видобуток нафти, бо Казахстан видобуває більше домовленого – Reuters

Джерело: Reuters

Представники країн-виробників нафти ОПЕК+ зустрілися, щоб погодити на збільшення видобутку на 411 000 барелів на добу (б/д).

Вісім членів ОПЕК+, які розпочали онлайн-зустріч незабаром після 09:00 за Гринвічем, також обговорювали інші варіанти. Країни збільшують видобуток нафти швидше, ніж планувалося раніше, навіть попри те, що додаткова пропозиція впливає на ціни.

Стратегія лідерів групи — Саудівської Аравії та Росії — частково спрямована на те, щоб покарати союзників, які перевиробляють нафту (зокрема, Казахстан), і відвоювати свою частку ринку.

29 травня Казахстан заявив, що не буде скорочувати видобуток, аби виконати квоти. Це викликало дискусії в ОПЕК+.

“Неодноразові публічні демонстрації Казахстаном своєї непокори підвищують ризик ще більшого збільшення видобутку”, – сказала Геліма Крофт з RBC Capital Markets.

Казахстан видобуває нафту набагато більше, ніж передбачено планом ОПЕК+, що викликало обурення інших членів ОПЕК+ і спонукало групу братися до реалізації планів щодо збільшення видобутку з квітня.

У квітні ціни на нафту впали до чотирирічного мінімуму, опустившись нижче 60 доларів за барель після того, як ОПЕК+ заявила про потрійне збільшення видобутку в травні, а тарифи президента США Дональда Трампа викликали занепокоєння з приводу слабкості світової економіки.

Станом на 30 травня ціна на нафту становила трохи нижче 63 доларів.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.