OpenAI заблокує доступ до свого сервісу ChatGPT у Китаї

Джерело: Reuters

Компанія OpenAI, яка є розробником ChatGPT, заблокує у Китаї доступ до своєї технології для створення продуктів ШІ. У материковому Китаї ChatGPT недоступний, але багато китайських компаній штучного інтелекту використовують мовні моделі OpenAI.

На початку цього тижня китайські користувачі, які використовують ChatGPT, отримали електронні листи від OpenAI. Компанія попередила про припинення обслуговування з 9 липня через відсутність підтримки сервісу у їхньому регіоні. Рішення застосується не лише на материковому Китаї, а й інших територіях, де OpenAI не забезпечує доступ до своїх послуг.

Представник OpenAI наголосив, що компанія вживає додаткових заходів для блокування трафіку API з регіонів, де їхні послуги не підтримуються. Рішення свідчить про загальну тенденцію до зростаючого регулювання іноземних технологій у Китаї. Своєю чергою це спричиняє нестабільність для місцевих компаній, що розробляють програми на базі іноземних ШІ.

У відповідь на це рішення, китайські технологічні гіганти, такі як Baidu і Alibaba Cloud, запускають ініціативи для міграції користувачів на власні платформи.

Baidu пропонує безплатну міграцію на платформу Ernie, надаючи додаткові токени для користувачів, які переходять з OpenAI. Alibaba Cloud також виступає з аналогічною програмою міграції для своїх користувачів API OpenAI.

У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.

Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі повідомив, що за минулі кілька місяців російське розвідувальне судно “Янтар” двічі заходило до британських територіальних вод. Для відстеження його дій британська влада мобілізувала кораблі Королівського флоту, військові літаки та підводний човен.

У Збройних силах України заперечили раніше поширену інформацію нардепкою Мар’яною Безуглою про те, що українське військове керівництво отримує так звані “мільйонні премії”.

Нині Україна завершує підготовку реформи для залучення у військо молоді віком від 18 до 25 років, заявив заступник керівника Офісу Президента, полковник Павло Палиса.

Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.