Орбан раніше заявляв, що Угорщина не зможе суттєво завадити вступу України в ЄС

Джерело: Telex

Як стало відомо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на закритому парламентському засіданні перед самітом Європейської ради навесні 2023 року висловлював думку, що членство України в Європейському Союзі (ЄС) буде реалізовано “досить швидко”, попри вето, яке Угорщина висунула проти цього. За його словами, Будапешт не зможе створити значущих перешкод для вступу України в ЄС.

Він казав, що, хоча Угорщина може досягти певних результатів – вона не буде в стані встановити значущі бар’єри для вступу України в ЄС. Навіть при їхньому запереченні, він вважає, що членство України в ЄС “проштовхнуть через” Будапешт відносно оперативно.

Відзначивши геополітичні ризики, пов’язані з цим, Орбан висловив думку, що вступ України в ЄС призведе до створення “центру сили” всередині Союзу, де Сполучені Штати Америки будуть домінувати в аспектах військового, політичного та економічного планування.

За його словами, цей новий “північно-центральноєвропейський регіон” включатиме три країни Балтії, Польщу, Україну (яку Росія частково позбавила території) та Румунію, яка, за його думкою, буде мати більш тісні зв’язки зі США порівняно з Росією.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.