Орбан рекомендував парламенту Угорщини проголосувати за вступ Швеції до НАТО

Джерело: The Guardian

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.

Орбан також заявив, що працюватиме над “припиненням вбивств і руйнувань в Україні, де сотні тисяч осіб загинуло, а мільйони покинули свою Батьківщину”.

Зауважимо, 26 лютого парламент Угорщини планує проголосувати за вступ Швеції до НАТО.

У листі від 20 лютого до спікера парламенту голова партії “Фідес” Мате Кочиш закликав призначити голосування на день відкриття весняної сесії, яка розпочнеться 26 лютого.

Кочиш написав, що правляча партія, яка неодноразово блокувала голосування з цього питання, вирішить підтримати заявку Швеції на приєднання до військового альянсу.

Нині Угорщина залишається єдиною з 31 члена НАТО, яка не ратифікувала заявку Швеції. Угорський уряд зазнає зростаючого тиску інших країн, оскільки прийняття нової країни до військового альянсу вимагає одностайного схвалення.

14 лютого міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.

Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив генсека НАТО Єнса Столтенберга під час телефонної розмови, що уряд Угорщини підтримує членство Швеції у військовому альянсі.

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року. Тоді як членство Фінляндії закріпили минулого року, заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.

Усі члени НАТО повинні схвалити заявки від країн, які бажають приєднатися до альянсу.

25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.