Орбан відмовився назвати «війною» російське вторгнення в Україну

Джерело: Bloomberg.

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан уникає використання терміну “війна” для опису повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке призвело до великої кількості жертв.

Орбан прокоментував ситуацію під час своєї щорічної пресконференції у Будапешті, описавши дії Росії як “військову операцію”. Тобто, він використовує термінологію, аналогічну тій, яку вживає російський президент Володимир Путін.

Орбан зазначив, що офіційно між Росією та Україною не було оголошено війни, і вважає, що російське оголошення війни було б ознакою її початку: “Коли Росія оголосить війну, тоді буде війна”.

“Ми маємо бути щасливими, що не буде оголошення війни, тому що тоді буде загальна мобілізація в Росії, – сказав Орбан. – Я нікому цього не бажаю”.

Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.