Отар Довженко висловився про тих, хто мовчить щодо ситуації довкола НАБУ і САП

Джерело: Отар Довженко

Український журналіст та медіакритик Отар Довженко висловився про тих, хто мовчить про ситуацію довкола Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

За його словами, дії влади повністю знайомі: швидко все “порішати”; відмовчатись; де не вдається відмовчатись – говорити про звільнення віл російського впливу тощо; “за два дні все одно все забудете”.

Довженко зауважив, що відмовчування – найгірша ідея комунікації, або ж їм просто все одно.

“Плюс справді розраховують, що ось зараз помре Оззі Осборн, а ось пташка полетіла, і ось уже все забулося (так не раз бувало). А піпл захаває”.

Але мовчання людей, які працювали у громадському секторі і мають десятки років політичного досвіду, на думку Довженка, це – “епік фейл”.

Він додав, що мовчання, це навіть гірше, аніж голосування, адже зробити сумнівний вчинок людина може з різних причин, а репутаційна шкода після цього не завжди настає. У цьому контексті він нагадав, що деякі з осіб, які голосували за так звані закони 16 січня, мали після цього непогану політичну кар’єру.

“Тупо відмовчуватись після хрінового чи сумнівного вчинку можна тільки з однієї причини: свідомо робити ставку на те, що механізм відповідальності не спрацює. Розумний виборець це мав би розуміти і не мав би вибачати.”, – наголосив журналіст.

Що передувало?

22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.

Відповідно до законопроєкту, генеральний прокурор, призначений президентом, отримає широкі повноваження над НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Зеленський, з монобільшістю у Раді, підписав закон ввечері.

На пресконференції у вівторок директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що законопроєкт просували посадовці, проти яких веде розслідування агентство.

Ця кампанія тиску – пряма реакція на ефективність наших розслідувань, зокрема щодо високопосадовців та народних депутатів, – зазначив він. – Це рішення ставить під загрозу не лише роботу антикорупційних органів, а й євроатлантичні прагнення України.

Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.

Стримінговий сервіс Netflix не планує продовжувати багаторічну угоду з принцом Гаррі і Меган Маркл.

Керівництво Дальницької громади, що на Одещині, перейменувало вулиці, названі на честь загиблих героїв російсько-української війни Максима Бреславського та Дмитра Мельника. 

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

Єврокомісар з економічних питань Валдіс Домбровскіс попередив, що втручання в діяльність НАБУ та САП може поставити під загрозу як фінансову допомогу, так і перспективу вступу України до Євросоюзу.

Представники України на перемовинах в Стамбулі наполягатимуть на необхідності негайного та повного припинення вогню, повідомив президент України Володимир Зеленський.