Пакистан випробував ракету дальнього радіусу дії на тлі напруженості у відносинах з Індією
Джерело: Bloomberg
Пакистанські військові повідомили, що провели випробування ракети дальнього радіусу дії на тлі загострення напруженості у відносинах з Індією після нападу, в якому загинуло понад двадцять осіб, здебільшого туристів, у контрольованому Індією Кашмірі.
Запуск ракети класу “земля-земля” Abdali був проведений для перевірки оперативної готовності військ та оцінки основних технічних характеристик, зазначили в пакистанських Збройних силах.
Військові уточнили, що навчання були спрямовані на перевірку навігаційної системи та маневровість цього озброєння.
Зазначається, що міністерство закордонних справ Індії не відразу прокоментувало ракетні випробування Пакистану. Це сталося через кілька днів після того, як ВМС Індії провели випробування ракет, демонструючи їхню здатність уражати віддалені цілі.
Анонімні індійські чиновники повідомили Bloomberg, що випробування ракети дальнього радіусу дії Пакистаном є провокаційними та можуть призвести до подальшого загострення напруженості.
Вони також зазначили, що Пакистан оголосив військово-морські попередження, провів навчання в Аравійському морі та продовжує обстрілювати спірний кордон зі стрілецької зброї.
- Індія тимчасово закрила свій повітряний простір для всіх літаків, зареєстрованих у Пакистані, включно з військовими. Відповідне сповіщення для льотчиків (NOTAM) набрало чинності 30 квітня й діятиме до 23 травня.
- 29 квітня міністр інформації та мовлення Пакистану Аттаулла Тарар, посилаючись на підтверджені дані розвідки, повідомив, що Індія планує завдати військового удару протягом наступних 24–36 годин.
- Пакистан очікує неминучого військового вторгнення з боку Індії, заявив міністр оборони країни Хаваджа Мухаммад Асіф, акцентувавши, що Ісламабад вже посилив свою армію.
- Між Індією і Пакистаном сталася перестрілка вздовж високомілітаризованого кордону в спірному гімалайському регіоні Кашмір.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.
Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.
В багатьох регіонах України аграрії та місцеві мешканці фіксують спалахи перелітної сарани (Locusta migratoria). Комах стало настільки багато, що люди почали масово знищувати все, що на неї схоже.
Препарати на основі GLP-1, які зазвичай призначають для схуднення або лікування діабету 2 типу, можуть мати додаткові переваги для здоров’я мозку. Нове дослідження, опубліковане в журналі JAMA Network Open, показало, що такі засоби, як Ozempic і Zepbound, повʼязані зі зниженим ризиком деменції, ішемічного інсульту та смерті у людей з діабетом 2 типу та ожирінням.