Пані посол США в ООН: будь-яка атака ПВК «Вагнер» вважатиметься нападом Росії

Джерело: PolskieRadio

31 липня пані посол США в ООН Лінда Томас-Ґрінфілд заявила, що будь-яка атака групи “Вагнер” вважатиметься нападом російської влади. Так вона прокоментувала занепокоєння стосовно можливих дій російських бойовиків в РБ проти Польщі.

Ми бачили їхні ворожі зусилля на африканському континенті, тому ми, безумовно, стурбовані діяльністю цієї групи для російської влади, адже вони не діють незалежно від російської влади. Це загроза для всіх нас, і ми повинні запевнити, що наше повідомлення чітке: будь-яка атака групи “Вагнер” буде вважатися атакою з боку російської влади, — наголосила Томас-Ґрінфілд.

Пані посол США в ООН прокоментувала питання стосовно присутності російських найманців у Білорусі та загрози Польщі. Раніше у Держдепартаменті заявили, що США захищатимуть всю територію НАТО.

Окрім цього, Томас-Ґрінфілд підтвердила стурбованість США відносно погроз щодо нападів на цивільні кораблі в Чорному морі з боку РФ. Одначе, додала, що США “не очікують таких дій від постійного члена Ради безпеки”.

Зауважимо, за даними Державної прикордонної служби України, станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.

Раніше в Інституті вивчення війни зауважили, що немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.