Папа Римський Франциск продовжує лікування від двосторонньої пневмонії: Ватикан оновив інформацію про стан понтифіка

Ватикан оприлюднив нові дані про стан здоров’я Папи Франциска, який вже понад два тижні перебуває у римській лікарні “Джемеллі” з діагнозом двосторонньої пневмонії.
У неділю вранці Пресслужба Святого Престолу повідомила, що “Папа продовжує відпочивати після спокійної ночі”, підкреслюючи стабільний, хоча й обережний, перебіг його одужання.
Понтифіка госпіталізували 14 лютого через ускладнене дихання. Спочатку лікарі лікували його від бронхіту, проте згодом діагностували пневмонію обох легень. Після тижнів терапії, включно з переливанням крові, стан Папи почав покращуватися. Однак у п’ятницю, 28 лютого, він пережив “ізольовану дихальну кризу” з бронхоспазмом і блювотою, що спричинило різке погіршення його здатності дихати.
У відповідь лікарі негайно застосували неінвазивну механічну вентиляцію легенів і кисневу терапію високого потоку. За даними Ватикану, організм понтифіка позитивно відреагував на лікування, проте лікарі залишаються стриманими в оцінках подальшого перебігу його одужання.
У суботу ввечері Ватикан підтвердив, що стан 88-річного понтифіка залишається стабільним. Він проходить респіраторну фізіотерапію, чергуючи неінвазивну механічну вентиляцію та подовжені періоди кисневої терапії.
Важливим залишається той факт, що у Папи немає підвищеної температури або ознак лейкоцитозу (підвищеного рівня білих кров’яних клітин, що може свідчити про інфекцію). Попри труднощі зі здоров’ям, він залишається у свідомості, орієнтованим і в гарному настрої.
Паралельно віряни та черниці зібралися у п’ятницю на площі Святого Петра, де молилися за здоров’я Понтифіка, висловлюючи свою підтримку.
Папа Франциск має давні проблеми з дихальною системою. Ще в молодості він переніс часткове видалення легені через плеврит, що зробило його більш вразливим до легеневих захворювань.
Це вже другий випадок за останній рік, коли понтифік опиняється в лікарні “Джемеллі”. У березні 2023 року він також проходив лікування від бронхіту.
За словами джерел у Ватикані, попри кризовий стан у п’ятницю, перед цим Папа зміг прийняти Причастя та провести час у молитві.
Хоча стан Папи демонструє певну стабільність, у Ватикані наголошують, що “необхідні подальші дні клінічної стабільності для уточнення прогнозу”. У найближчі 24–48 годин лікарі продовжать ретельно спостерігати за його станом, щоб визначити, чи спричинив бронхоспазм у п’ятницю довготривалі ускладнення.
Раніше повідомлялося, що у понтифіка виявили ниркову недостатність.
- Папа Римський Франциск у неділю, 9 лютого, не зміг завершити виголошення своєї проповіді через проблеми з диханням.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.