Папа Римський погодився відвідати Україну, але дата ще невідома – глава УГКЦ

Джерело: Радіо свобода

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав повідомив, що Папа Римський Франциск прийняв запрошення відвідати Україну, однак, дату візиту ще не визначили.

Святослав зауважив, що запрошення передали Франциску, також УГКЦ має запевнення, що його прийняли, проте, деталі візиту невідомі.

“Поки що немає (часу візиту), але Папа Франциск часом любить робити сюрпризи. Він може анонсувати візит буквально за місяць перед тим, ніж він вирішив до України приїхати. Тому ми входимо в цей новий рік із надією. З надією на те, що справедливий мир все ж таки запанує в Україні, – зазначив глава УГКЦ.

Зауважимо,  Франциск під час різдвяного послання закликав до припинення війни в Україні шляхом перемовин між Києвом та Москвою. У промові “Urbi et Orbi” (“Місту та світу”) понтифік прямо згадав про російсько-українську війну і закликав до “сміливості, яка потрібна, щоб відчинити двері до перемовин”.

Тоді як 15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо, знову назвавши українців та росіян “братами”.

Нещодавно в інтерв’ю швейцарській телекомпанії RSI, Франциск  закликав Україну мати мужність підняти “білий прапор” та розпочати переговори про припинення війни з Росією. Таки понтифік відповів на запитання журналіста, чи згоден він з тими, хто закликає Україну здатися, піднявши білий прапор.

Ці слова викликали різку критику з боку Києва та країн Заходу. Колишній глава МЗС України Дмитро Кулеба відповів понтифіку, що прапор України синьо-жовтий, а не білий.

Згодом кардинал П’єтро Паролін пояснив, що першою умовою для переговорів є припинення агресії з боку Росії.

  • Папа Франциск наприкінці своєї авдієнції у середу, 27 листопада, на площі Святого Петра у Ватикані наголосив на підтримці України. Папа вказав на складні умови, в яких українці готуються пережити наступну зиму.
  • Франциск висловив занепокоєння щодо рішення України заборонити діяльність російської церкви на своїй території. Під час зустрічі з вірянами Папа зазначив, що продовжує з болем спостерігати за подіями в Україні та РФ.
  • Під час загальної аудієнції в останню середу червня Папа Римський зустрівся з родичами незаконно засуджених у Росії військовополонених бійців бригади “Азов”.

В Іраку працюють над ексгумацією останків близько 100 курдських жінок і дітей. Вважається, що їх вбили в 1980-х роках за часів правління Саддама Хусейна.

СБУ нейтралізувала агентурну мережу російського ГРУ, яка займалась організацією масових диверсій на залізниці.

Україна встановила контакт з новою владою Сирії. МЗС сподівається, що Сирія змінить політику щодо територіальної цілісності України й після цього вийде відновити дипломатичні відносини.

В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.

Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю, яким постачається електроенергія з Фінляндії, після пошкодження іншого електрокабелю 25 грудня.