Папа Римський скасував свою участь у процесії Страсної п’ятниці, щоб «зберегти здоров’я»
Джерело: The Guardian
Папа Римський Франциск в останню хвилину відмовився від участі у традиційній процесії Страсної п’ятниці у римському Колізеї. У Ватикані повідомили, що понтифік відмовся, аби “зберегти своє здоров’я” напередодні Великодніх свят.
Скасування участі у процесії, імовірно, знову викличе занепокоєння щодо стану здоров’я 87-річного Папи Франциска, який останнім часом використовує тростину або інвалідну коляску для пересування через проблеми з коліном.
Про відсутність Папи Римського Ватикан повідомив перед початком Хресної дороги у Колізеї зазначивши, що понтифік стежитиме за процесією дистанційно зі своєї резиденції.
Хресний хід у Колізеї – це відтворення розп’яття Ісуса, під час якого учасники по черзі несуть хрест, проходячи давньоримською ареною та зупиняючись для прослуховування молитви та медитації.
У процесії взяли участь священники, черниці, відлюдник, працівники благодійних організацій, мігранти, люди з інвалідністю.
Папа Франциск особисто написав медитації для цьогорічної процесії – вперше, за 11 років свого папства. У них були включені молитви за християн, які піддаються переслідуванню та за жертвами війни.
Папа Римський, який закликав до того, щоб у католицькій церкві менше домінували чоловіки, також привітав жінок, які допомагали Ісусу, коли він ніс хрест, і просив за “тих [жінок], які в наш час зазнають експлуатації та терплять несправедливість і зневагу”.
Вранці у п’ятницю папа Римський приєднався до кардиналів і єпископів на службі Страстей Господніх у базиліці Святого Петра.
У попередні роки Франциск починав богослужіння, впавши ниць на підлогу базиліки, але його слабкий стан більше не дозволяє йому це зробити. Натомість він приїхав в інвалідному візку і мовчки молився перед головним вівтарем.
- Папа Римський Франциск у неділю, 24 березня, засудив стрілянину в підмосковному концертному залі “Крокус Сіті Хол” як “підлий” акт, який ображає Бога, додавши, що він молиться за жертв.
Під час церемонії вручення премії Trophée Chopard на Каннському кінофестивалі американська акторка Анджеліна Джолі згадала митців, котрі загинули через війну. У своїй промові акторка зокрема вшанувала памʼять української письменниці Вікторії Амеліної.
Італія у межах нового пакета військової допомоги планує передати Україні до 400 бронетранспортерів VCC-2 Camilino — локальну модифікацію американських M113A1, вперше випробуваних ще під час війни у В’єтнамі.
18 травня проєвропейський мер Бухареста Нікушор Дан переміг на президентських виборах у Румунії після опрацювання 99% протоколів з виборчих дільниць. У відсотковому співвідношенні він отримав понад 54% голосів, тоді як лідер націоналістичного “Альянсу за Союз румунів” Джордже Сіміон – майже 46%. Постійна виборча комісія опублікувала офіційні результати другого туру президентських виборів у неділю ввечері.
18 травня на площі Кошута в Будапешті відбулася масштабна демонстрація проти законопроєкту “Про прозорість суспільного життя”, котрий громадськість вважає наступом уряду Орбана на незалежні медіа та громадські організації.
На початку повномасштабного вторгнення Україна критично залежала від західного озброєння. Нині ж, в умовах обстрілів та обмеженого фінансування, оборонна промисловість країни досягла історичного максимуму.