Папа Римський закликав російських «братів» відновити «зернову угоду»

Джерело: Reuters

30 липня Папа Римський Франциск закликав РФ скасувати рішення про відмову від Чорноморської зернової угоди, за якою України експортувала зерно зі своїх морських портів, попри триваючу повномасштабну війну.

17 липня Росія вийшла з Чорноморської угоди після того, як заявила, що її вимоги щодо послаблення санкцій щодо її власного експорту зерна та добрив не були виконані. Москва також нарікала, що в бідні країни не надходить достатньо зерна.

Я звертаюся до моїх братів, влади Російської Федерації, щоб Чорноморська ініціатива могла бути відновлена ​​і зерно могло транспортуватися безпечно, — зазначив Франциск під час свого щотижневого послання.

Світові ціни на пшеницю підскочили після того, як РФ вийшла з угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини в липні 2022 року, і почала націлюватися на українські порти та зернову інфраструктуру на Чорному морі та Дунаї.

Звертаючись до натовпу на площі Святого Петра, Папа Франциск закликав вірян продовжувати молитися “за мученицьку Україну, де війна знищує все, навіть зерно”, назвавши це “тяжкою образою Бога”.

Читайте також: Світ може змусити Росію повернутися до зернової угоди – The Economist

Минулого тижня президент РФ Володимир Путін запропонував постачати Африці зерно безоплатно, проте голова Африканського союзу Азалі Ассумані відповів, що цього “буде недостатньо”.

Папа Франциск неодноразово засуджував агресивну війну Росії проти України, але також намагався зберегти відкритий канал зв’язку з Москвою. Зокрема у травні він доручив голові Єпископської конференції Італії кардиналу Маттео Зуппі виступити мирним посланником.

Вже 28 липня африканські лідери закликали Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.