Папа Римський закликав російських «братів» відновити «зернову угоду»
Джерело: Reuters
30 липня Папа Римський Франциск закликав РФ скасувати рішення про відмову від Чорноморської зернової угоди, за якою України експортувала зерно зі своїх морських портів, попри триваючу повномасштабну війну.
17 липня Росія вийшла з Чорноморської угоди після того, як заявила, що її вимоги щодо послаблення санкцій щодо її власного експорту зерна та добрив не були виконані. Москва також нарікала, що в бідні країни не надходить достатньо зерна.
Я звертаюся до моїх братів, влади Російської Федерації, щоб Чорноморська ініціатива могла бути відновлена і зерно могло транспортуватися безпечно, — зазначив Франциск під час свого щотижневого послання.
Світові ціни на пшеницю підскочили після того, як РФ вийшла з угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини в липні 2022 року, і почала націлюватися на українські порти та зернову інфраструктуру на Чорному морі та Дунаї.
Звертаючись до натовпу на площі Святого Петра, Папа Франциск закликав вірян продовжувати молитися “за мученицьку Україну, де війна знищує все, навіть зерно”, назвавши це “тяжкою образою Бога”.
Читайте також: Світ може змусити Росію повернутися до зернової угоди – The Economist
Минулого тижня президент РФ Володимир Путін запропонував постачати Африці зерно безоплатно, проте голова Африканського союзу Азалі Ассумані відповів, що цього “буде недостатньо”.
Папа Франциск неодноразово засуджував агресивну війну Росії проти України, але також намагався зберегти відкритий канал зв’язку з Москвою. Зокрема у травні він доручив голові Єпископської конференції Італії кардиналу Маттео Зуппі виступити мирним посланником.
Вже 28 липня африканські лідери закликали Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- Війна в Україні, розв’язана Росією, заважає очільнику Кремля Володимиру Путіну зміцнювати свій вплив в Африці.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.