Папа в Монголії послав очевидний натяк Китаю щодо католицької церкви, – Reuters
Джерело: Reuters
У суботу, 2 вересня, Папа Франциск в Монголії заявив, що урядам нема чого боятися католицької церкви, оскільки вона не має політичного порядку денного.
У зверненні до єпископів, священників, місіонерів і душпастирських працівників він сказав, що Ісус не дав політичних повноважень своїм апостолам, але сказав їм полегшити страждання “пораненого людства” через віру.
“З цієї причини урядам і світським інституціям нема чого боятися євангелізаційної роботи церкви, оскільки вона не має політичного плану для просування, але підтримується тихою силою Божої благодаті та посланням милосердя та істини, що мається на увазі, сприяти благу всіх”, – сказав Папа.
Китай дотримується політики “китаїзації” релігії, намагаючись викорінити іноземні впливи та змусити покоритися комуністичній партії. Знакова угода 2018 року між Ватиканом і Китаєм щодо призначення єпископів була в кращому випадку нестійкою, і Ватикан скаржився, що Пекін кілька разів порушував її.
Франциск виступив у соборі Святих Петра і Павла. Серед присутніх був найвищий католицький священник Гонконгу, архієпископ Стівен Чоу.
Чоу, якого цього місяця Папа Римський призначить кардиналом, сказав журналістам, що сподівається, що церква в Гонконгу може стати “церквою-мостом” з Китаєм і додав, що католицька церква в Азії зростає і в другому становищі допомагає католикам зі Сходу та Заходу краще розуміти один одного.
У суботу вранці Франциск закликав лідерів розвіяти “темні хмари війни”.
Франциск направив посланника, італійського кардинала Маттео Зуппі, до Києва, Вашингтона та Москви для обговорення шляхів припинення війни в Україні та допомоги гуманітарними зусиллями.
- 30 серпня Папа Римський Франциск, оголосивши, що видасть нову публікацію про захист природи, зазначив, що нині точиться “жахлива світова війна” проти довкілля.
- Російські медіа розповсюджують відео з виступу Папи Римського на 10-ій Всеросійській зустрічі католицької молоді у Санкт-Петербурзі, де понтифік начебто закликав російську молодь “ніколи не відмовлятись від імперської спадщини” та назвав її “нащадками великої Росії Петра I та Катерини II”. У Детектор медіа зауважують, що це відео – маніпуляція.
- Виступаючи по відеозв’язку на Дні російської молоді в Санкт-Петербурзі, Папа Франциск закликав молодих росіян бути “сіячами насіння примирення”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.