Пентагон разом із Boeing уклали контракт для виробництва бомб, зокрема для України

Джерело: пресслужба Пентагону

Пентагон уклав контракт з Boeing на виробництво бомб малого діаметра, вартістю 6,9 мільярда доларів. Частина цих бомб призначена для поставок іноземним замовникам, зокрема Україні, Японії та Болгарії.

Контракт триватиме до 2035 року і включає низку постачань для військових потреб.

Окрім цього, Міністерство оборони США уклало контракти на понад 33 мільярди доларів із такими компаніями, як American Systems Corp., DCS Corp. та Peraton Inc. Угода передбачає проведення досліджень та розробок у межах Інформаційно-аналітичного центру Пентагону. Роботи за цими контрактами виконуватимуться до 2027 року.

Фінансування на частину робіт уже виділено на 2024 і 2025 роки.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.