Перед посольствами Єгипту та Туреччини у Данії відбулися акції зі спаленням Корану
Джерело: Reuters
25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені. Схожі протести відбулися у Данії та Швеції минулими тижнями, що розлютило мусульман.
Данія та Швеція заявили, що висловлюють жаль з приводу спалення священної книги ісламу, але не можуть запобігти цьому згідно з правилами захисту “свободи слова”. Натомість минулого тижня протестувальники в Іраку підпалили посольство Швеції в Багдаді.
Демонстрація у Копенгагені групи “данських патріотів” відбулася після спалення Корану, яке група влаштувала 24 липня і минулого тижня перед посольством Іраку. За минулий місяць у Швеції сталося два таких інциденти.
24 липня МЗС Іраку закликало владу країн ЄС “швидко переглянути так звану свободу вираження поглядів і право на демонстрації” на тлі спалення Корану.
24 липня Туреччина заявила, що рішуче засуджує “підлий напад” на Коран, і закликала Данію вжити необхідних заходів для запобігання цьому “злочину на ґрунті ненависті” проти ісламу.
25 липня Міністерство закордонних справ Єгипту викликало тимчасового повіреного у справах Швеції, аби засудити акцію зі спалення.
Данія засудила підпали як “провокаційні та ганебні дії”, але заявляє, що не має повноважень блокувати демонстрантів.
Так, 25 липня, міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що він “провів конструктивну телефонну розмову” з главою МЗС Іраку Фуадом Хуссейном. Сторони обговорили двосторонні відносини і спалення Корану.
Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.
Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.
- 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада, підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
- Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
- Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.
Під час обговорень свого історичного фільму “Гладіатор 2” режисер Рідлі Скотт розповів про персонажа Макріна, якого у картині грає актор Дензел Вашингтон. За словами Скотта, Макрін схожий на новообраного президента США Дональда Трампа.
Результати нового дослідження засвідчили, що сурогатні матері мають вищий ризик виникнення ускладнень, порівняно з жінками, які завагітніли природним шляхом чи за допомогою екстракорпорального запліднення.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.