Перед посольствами Єгипту та Туреччини у Данії відбулися акції зі спаленням Корану

Джерело: Reuters

25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені. Схожі протести відбулися у Данії та Швеції минулими тижнями, що розлютило мусульман.

Данія та Швеція заявили, що висловлюють жаль з приводу спалення священної книги ісламу, але не можуть запобігти цьому згідно з правилами захисту “свободи слова”. Натомість минулого тижня протестувальники в Іраку підпалили посольство Швеції в Багдаді.

Демонстрація у Копенгагені групи “данських патріотів” відбулася після спалення Корану, яке група влаштувала 24 липня і минулого тижня перед посольством Іраку. За минулий місяць у Швеції сталося два таких інциденти.

24 липня МЗС Іраку закликало владу країн ЄС “швидко переглянути так звану свободу вираження поглядів і право на демонстрації” на тлі спалення Корану.

24 липня Туреччина заявила, що рішуче засуджує “підлий напад” на Коран, і закликала Данію вжити необхідних заходів для запобігання цьому “злочину на ґрунті ненависті” проти ісламу.

25 липня Міністерство закордонних справ Єгипту викликало тимчасового повіреного у справах Швеції, аби засудити акцію зі спалення.

Данія засудила підпали як “провокаційні та ганебні дії”, але заявляє, що не має повноважень блокувати демонстрантів.

Так, 25 липня, міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що він “провів конструктивну телефонну розмову” з главою МЗС Іраку Фуадом Хуссейном. Сторони обговорили двосторонні відносини і спалення Корану.

Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.

Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.

  • 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада, підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
  • Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
  • Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

24 квітня у Дніпровському районному суді обрали запобіжний захід усім чотирьом підліткам, котрі побили військового у столичному Гідропарку. Так, троє 17-річних перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом, тоді як 15-річного відправили під нічний домашній арешт до 19 червня.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Головний виконавчий продюсер програми “60 хвилин” на CBS News Білл Оуенс йде у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності на тлі судової тяганини з президентом США Дональдом Трампом.