Перед зимою та можливими обстрілами Україна тримає трансформатори за кордоном — ЗМІ

Джерело: The Economist

Іноземні трансформатори для України будуть зберігатися в Польщі і Румунії, доки вони не будуть потрібні через російські обстріли. Україна планує виробити або замовити 100 нових високовольтних трансформаторів замість знищених росіянами.

“Замовлено 100 нових високовольтних трансформаторів, половину з яких буде вироблено всередині країни, а решту – закуплено за кордоном. Але напади на українські заводи призвели до того, що фактично зроблено мало вітчизняних”, – йдеться в матеріалі.

За словами очільника Міненерго Германа Галущенка, наша держава готується до нових можливих обстрілів енергетичної інфраструктури. Утім, цього року вона набагато вразливіша, ніж торік, адже немає надлишкових потужностей, а запасного обладнання – мало.

Він наголосив, що українські інженери знайшли “хитромудрі” схеми розподілення електроенергії та обладнання по країні. В Україні залишилося багато старих трансформаторів, тому нещодавно виведені з експлуатації після проведення модернізації можна під’єднати у випадку потреби.

Зазначимо, що Програма розвитку ООН звітувала, що у квітні 2023 року потужності з виробництва електроенергії скоротилися на 51% порівняно з періодом перед російським вторгненням у лютому 2022 року. Зокрема найбільша частина виробництва енергії припадала на атомну енергетику, а через окупацію ЗАЕС потужність цієї галузі впала на 44%.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.