Перед зимою та можливими обстрілами Україна тримає трансформатори за кордоном — ЗМІ
Джерело: The Economist
Іноземні трансформатори для України будуть зберігатися в Польщі і Румунії, доки вони не будуть потрібні через російські обстріли. Україна планує виробити або замовити 100 нових високовольтних трансформаторів замість знищених росіянами.
“Замовлено 100 нових високовольтних трансформаторів, половину з яких буде вироблено всередині країни, а решту – закуплено за кордоном. Але напади на українські заводи призвели до того, що фактично зроблено мало вітчизняних”, – йдеться в матеріалі.
За словами очільника Міненерго Германа Галущенка, наша держава готується до нових можливих обстрілів енергетичної інфраструктури. Утім, цього року вона набагато вразливіша, ніж торік, адже немає надлишкових потужностей, а запасного обладнання – мало.
Він наголосив, що українські інженери знайшли “хитромудрі” схеми розподілення електроенергії та обладнання по країні. В Україні залишилося багато старих трансформаторів, тому нещодавно виведені з експлуатації після проведення модернізації можна під’єднати у випадку потреби.
Зазначимо, що Програма розвитку ООН звітувала, що у квітні 2023 року потужності з виробництва електроенергії скоротилися на 51% порівняно з періодом перед російським вторгненням у лютому 2022 року. Зокрема найбільша частина виробництва енергії припадала на атомну енергетику, а через окупацію ЗАЕС потужність цієї галузі впала на 44%.
- Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що опалювальний сезон 2023-2024 буде складнішим, аніж попередній, адже обстріли росіянами енергетичної інфраструктури триватимуть й надалі.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.