«Переговори з ХАМАС зайшли в глухий кут»: Ізраїль відкликає переговорну групу з Катару
Джерело: The Times of Israel
Зовнішня розвідувальна служба Ізраїлю “Моссад” заявила, що переговорна група, яка знаходилася в Катарі, відправлена додому, а переговори про продовження перемир’я із ХАМАС зайшли в “глухий кут”.
“Через глухий кут у переговорах і за вказівками прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньяху глава “Моссада” Девід Барнеа наказав переговорній групі в Досі повернутися додому”, — йдеться в заяві офісу Нетаньяху.
Водночас у документі вказано, що “терористична група ХАМАС не виконала своїх зобов’язань за угодою, яка включала звільнення всіх жінок і дітей, які були в списку, наданому ХАМАС, який її санкціонував”.
Також глава “Моссада” подякував очільнику ЦРУ, міністру розвідки Єгипту, прем’єр-міністру Катару за їхнє партнерство і посередницькі зусилля, які призвели до звільнення 84 жінок і дітей з Гази, на додаток до 24 іноземних громадян.
Як розповіли у виданні, на момент зриву перемир’я в заручниках ХАМАС залишалося 136 осіб — 114 чоловіків, 20 жінок і двоє дітей. Десятьом заручникам від 75 років. Переважна більшість заручників, 125, є ізраїльтянами. Одинадцять є іноземними громадянами, у тому числі вісім з Таїланду.
- Заступник керівника ХАМАСу Салех Аль-Арурі в суботу, 2 грудня, заявив, що більше не відбуватиметься обмін полоненими з Ізраїлем, доки в Газі не буде припинено вогонь.
Результати опитування IBRiS у Польщі продемонстрували стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.
Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.
До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.
Окупаційна влада Криму та Севастополя впровадила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру.