Перекладачка жестовою мовою нацвідбору Катерина Заботкіна стала зіркою соцмереж
Джерело: інформацію зібрали Букви
Перекладачка жестовою мовою Катерина Заботкіна, яка народилася у Кропивницькому, здобула популярність в соціальних мережах. Вона цього року працювала сурдоперекладачка на нацвідборі “Євробачення-2024”.
У цьому році фінал конкурсу вперше було супроводжено жестовою мовою задля забезпечення інклюзивності. Користувачам у соцмережах сподобалося, як Катерина Заботкіна передавала жестовою мовою не лише слова, а й звуки інструментів. У такий спосіб вона взяла на себе відповідальність за адаптацію пісень.
“Ще два роки тому ця мрія здавалась абсолютно космічною, майже нездійсненною. Нацвідбір тоді ніхто не перекладав, це було відсутнє, як опція, а у світі жестової мови я — самоучка”, — написала Заботкіна у соцмережах.
Жінка стала вивчати жестову мову з 16 років по відеоуроках.
“Пройшло майже 10 років. І ось вчора на студії, де відбувалася трансляція нацвідбору, я дивилась на маленький екранчик на режисерському моніторі, і бачила себе. І зрозуміла, що та маленька дівчинка, яка дивилась відеоуроки жестової мови у кімнаті і тренувалась перед дзеркалом щодня, дійшла до великої сцени українського Євробачення”, — додала вона.
“Дівчина, яка “співає” жестовою мовою! А можна, щоб вона поїхала?!”, – написала співачка.
Також блогерка та журналістка Тетяна Микитенко написала, що Заботкіна “запалює”. Зокрема хореограф з Кропивницького Єгор Похіленко поділився, що у дитинстві викладав у неї хореографію.
Штучний інтелект уперше намалював автопортрет, показавши, який, на його думку, він має вигляд.
Іран зіштовхнувся з масштабною енергетичною кризою, через яку урядові установи працюють за скороченим графіком, а школи та університети перейшли на дистанційний формат навчання. У багатьох регіонах відключено електропостачання, автомагістралі та торгові центри залишаються в темряві, а промислові підприємства зупиняють виробництво через відсутність енергії.
Міністр транспорту Малайзії Ентоні Локе заявив, що уряд домовився відновити пошуки уламків зниклого понад десятиліття тому рейсу MH370 авіаперевізника Malaysia Airlines.
22 грудня над Червоним морем військово-морський літак США F/A-18 був збитий через “дружній вогонь”, повідомляють американські військові. Інцидент став найсерйознішим за останній рік, упродовж якого США здійснювали авіаудари проти єменських повстанців-хуситів.
Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.