Перемовини про вступ Грузії до ЄС – під загрозою через закон про «іноагентів» – ЗМІ
Джерело: “Ехо Кавказу”
За даними ЗМІ, депутати Європейського парламенту підготували проєкт резолюції з закликом не починати перемовини з Грузією щодо її членства у ЄС. Причина – законопроєкт про “іноагентів”.
Журналісти Радіо Свободи ознайомились з проєктом резолюції ЄП щодо грузинського законопроєкту про “іноагентів”.
Спершу до Європарламенту внесли чотири проєкти резолюції, проте до початку дебатів додали п’ятий варіант. Станом на 23 квітня автори п’яти робочих версій погодили спільний текст. Голосування за остаточний проєкт резолюції пройде 25 квітня.
Зокрема у проєкті резолюції мовиться, що Європарламент:
- засуджує повторний розгляд законопроєкту про “іноагентів”;
- наголошує, що це суперечить цінностям Євросоюзу та амбіціям Грузії приєднатись до ЄС;
- вважає, що у випадку набуття чинності цим законопроєктом не варто починати перемовини з Грузією про членство у ЄС;
- закликає партію “Грузинська мрія” відкликати законопроєкт остаточно і більше не вносити його на розгляд;
- вказує, що законопроєкт суперечить бажанням більшості громадян Грузії;
- закликає владу Грузії захищати права своїх громадян та висловлює занепокоєння щодо застосування сили до демонстрантів;
- засуджує той факт, що уряд Грузії бере за приклад російське законодавство;
- нагадує, що статус кандидата на членство в ЄС Грузії надали з правкою, що країна дотримуватиметься боротьби з дезінформацією про ЄС та його цінності;
- закликає Єврокомісію та країни ЄС чітко пояснити Грузії, які будуть наслідки ухвалення закону про “іноагентів”;
- закликає повернутись на європейський шлях;
- вкотре наголошує на підтримці народу Грузії;
- закликає ОБСЄ направити до Грузії місію довгострокового спостереження за парламентськими виборами.
Водночас деякі депутати Європарламенту вважають, що потрібно бути жорсткішими щодо грузинської влади у цьому питанні і запровадити санкції до всіх парламентарів та високопосадовців у правоохоронних органах, які підтримують законопроєкт, переглянути лібералізацію візового режиму з Грузією та припинити надання фінансової допомоги Грузії.
Однак ці вимоги не внесено до проєкту резолюції. Водночас, додали у ЗМІ, до початку голосування остаточний варіант проєкту резолюції може змінитись.
ДОВІДКА: 15 квітня Комітет з юридичних питань парламенту Грузії підтримав законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, що за змістом ідентичний проєкту, ініційованому минулого року та відкликаному на тлі масових протестів.
Під час засідання комітету з юридичних питань парламенту сталася бійка, а громадські організації оголосили акцію протесту. Під час засідання були присутні опозиційні депутати, але їм вимикали мікрофони, коли вони використовували термін “російський закон” і закликали правлячу партію відкликати законопроєкт.
Під час обговорення, коли депутат “Грузинської мрії” Мамука Мдинарадзе сперечався з представницею опозиційної партії “Лело”, лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі, як повідомляють, різко підскочив до нього та вдарив кулаком в обличчя.
16 квітня у Тбілісі, під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ. Місцеві ЗМІ повідомляють про затримання активістів та постраждалих під час протистоянь.
У Грузії, під час протесту проти закону про “іноагентів” вночі 17 квітня правоохоронці побили демонстрантів та журналістів.
Того ж 17 квітня парламент Грузії у першому читанні прийняв проєкт закону “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), проти якого грузини вже кілька днів поспіль виходять на протести.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.